KLAMÚ MÉDIÁ NA ČELE S OPOZÍCIOU ÚMYSELNE?

39
25956

Keď v roku 2012 prepukli protesty proti korupcii s názvom Gorila, určite si všetci spomínate na spôsob, ako naše médiá buď neinformovali, resp. informovali veľmi klamlivo, tak ako som dokázal aj v článku Klamú médiá na čele so SME úmyselne? Vtedy tieto protesty začala organizovať skupina úplne neznámych osôb a väčšina médií počet zúčastnených na prvom proteste výrazne podhodnotila.

Avšak necelé dva roky potom, ako pôvodné protesty proti korupcii násilne rozbila a rozstrieľala polícia ešte pod vedením Daniela Lipšica (mimochodom dodnes sa slušným ľuďom za tento brutálny zásah polície, ktorý naviac obhajoval klamstvami neospravedlnil), doba pokročila a veľa vecí sa zmenilo.

Nezmenená zostala chytľavá formulka – protest proti korupcii. Avšak organizátori sú už viac ako známi. A aj keď to môže vyznievať neuveriteľne, ale áno, bohužiaľ je to tak. Jedným z lídrov protestov je ten istý Daniel Lipšic, čo v roku 2012… Sekundujú mu Alojz Hlina, Igor Matovič a Richard Sulík. V skratke povedané, súčasná opozičná úderka.

Okrem zmeny na postoch organizátorov je zaujímavá aj zmena v prístupe médií. Odhliadnuc od faktu, že súčasným opozičným protikorupčným protestom sa starajú o celkom slušné promo ešte pred samotnou realizáciou protestu, nedá sa nevšimnúť si aj nasledovnú skutočnosť.

Titulky týkajúce sa posledného protestu:

tvnoviny.sk (Markíza): Pochod proti korupcii. V Bratislave sa búrili tisícky ľudí
tyzden.sk: 5000 ľudí prišlo pred Národnú radu
SME: Na proteste proti korupcii bolo 
niekoľko tisíc ľudí
Topky.sk:  Takto tisícky ľudí demonštrovali: Srholec, Handzuš a herci poslali vláde odkaz!
Noviny.sk (JOJ): Protest proti korupcii vo vláde. V Bratislave skandovali tisíce ľudí
Aktualne.sk: Stop korupcii. Viac ako dve tisíc ľudí pochodovalo na parlament
Aktuality.sk: Demonštrácie v Bratislave: Dav pochodoval na parlament (odhad v článku viac ako 2500 ľudí)
atď…

Korunu tomu celému nasadila FB stránka antiFICO, ktorá má na sociálnej sieti viac ako 112 tisíc lajkujúcich a na sociálnych sieťach figuruje aj ako  hostiteľ aktuálnych protikorupčných protestov, svojim statusom:

Rekapitulácia dnešnej akcie…
Mnohé médiá si urobili zábery z námestia pred 17:00 keď sa ľudia ešte len schádzali. Postupne sa snažili korigovať počty účastníkov. Reálne bolo najviac ľudí o 17:30 – 19:30, keď sa k pochodu pridávali ďalší a ďalší. Pred NR SR pripochodovalo zhruba 5000 ľudí. Ulica Palisády bola komepletne zaplnená davom. Najviac ma dojali “čísla” o počtoch v niektorých médiách, ktoré uviedli pár stovák až tisícka ľudí. Takže pre všetkých, ktorí stále nevedia ako vyzerá “pár stovák”, pripájam fotky. Zajtra ráno skúsime aj nejaké video. Prosím o zdieľanie, nech celé Slovensko vidí tých “pár stovák”

Táto stránka je samozrejme v réžii Lipšica a spol, čo dokazuje aj mazanie a blokovanie nepohodlných príspevkov resp. užívateľov. Blokovanie vás čaká ak poukážete na skutočnosť, že kauzy nemá iba SMER, ale aj ďalšie politické strany, alebo. že Lipšic teraz bojuje proti korupcii, avšak pred dvomi rokmi bojoval proti ľuďom.

Vráťme sa ale k realite tisícov búriacich sa ľudí. Nakoľko médiá informujú o niečom veľkom a šikovne to dotvárajú profesionálnymi fotkami. Ale bolo to naozaj tak? Na fotografii nižšie je letecký záber námestia SNP, na ktorom je vyznačených 1160 osôb…

Samozrejme sa objavia argumenty, že väčšina ľudí sa pridala až pri pochode k parlamentu. Aj jeden z organizátorov Igor Matovič počet účastníkov opieral o počet rozdaných sviečok, ktorých malo byť 3600 a to sa ešte cca 50 metrovému zástupu pochodujúcich ľudí sviečky neušli.

Avšak keď si opäť pozriete letecký záber pred NR SR a spočítate zapálené sviečky, tak napočítate okolo 960 svetielok. Ľudí tam je samozrejme viac, lebo nie všetci mali zapálenú sviečku, ale 5000?

parlament960

Takže je viac ako evidentné, že médiá sú týmto protestom nápomocné a budia dojem obrovského odporu. A politickým organizátorom dokonca už pomáhajú aj “celebrity” typu Latinák, Stanke, Srholec a ďalší…

Otázku, komu a prečo toto všetko čo som popísal vyhovuje, si musí zodpovedať každý sám…

 

39
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
20 Diskusné vlákna
19 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
20 Autori komentárov
Rudolf KlučiarPeter NebehajHofierka Milošpikodano Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Пётр Петраник
Nezareg.

perfektny clanok ;)

simagor@fico.sk
Nezareg.
simagor@fico.sk

Stačí sa prísť pozrieť naživo a potom nemusíš strácať čas takýmito konspiraciami… Precitaj si body za ktoré sa protestovalo a potom napíš, ktorý slušný človek by ich odmietol… Pokiaľ nemáš firmu v Belize napríklad… Alebo v reale sa volas Robo…

nemamarada
Nezareg.
nemamarada

Ja som si prečítal body za ktoré sa protestovalo, súhlasil som , ale som si aj pozrel, kto to celé organizuje a to ma dostalo. Pod vedením takých ľudí ani krok, veď sú takí istí, ako tí proti ktorím sa protestovalo…. Jedným z lídrov protestov je Daniel Lipšic, sekundujú mu Alojz Hlina, Igor Matovič a Richard Sulík.. Nie ďakujem, už ste tam boli a hovno ste spravili, robíte zo seba len politických šaškov….

biskup.jan.jastrab
Nezareg.
biskup.jan.jastrab

niekto to organizovať musí, zase si nemysli, že ich za to aj budú voliť
ja som za tie protesty všetkými desiatimi aj keby ich organizovala úderka fico, paška, lašáková, zmajkovičová

Karol
Nezareg.
Karol

Konspiracia nasa kazdodenna, neopustaj nas…. “Táto stránka je samozrejme v réžii Lipšica a spol, čo dokazuje aj mazanie a blokovanie nepohodlných príspevkov resp. užívateľov. ” – vazne? mas zdroj? ci len sen noci protestojanskej? – pocitanie bodiek je uplny debilizmus – priklad; ked sa v O2 arene Praha kona party, na placi je asi 7000ludi a dolna plocha ma velkost cca 3400m2. Tzn nieco okolo 2.1 cloveka na m2 a to nie je nikto natlaceny ako sardinka. Namestie pred branou na foto ma zhruba trojuholnikovy tvar, rozmer 37x55m, co znamena, ze je tam plocha asi 2000m2 (realne viac, lebo to… Zobraziť viac >>

biskup.jan.jastrab
Nezareg.
biskup.jan.jastrab

aj ja aj ja chcem pridať svoj názor k tvojmu blogu tu je som zvedavý ako to bude pokračovať a ako to skončí. pretože splnenie ich požiadaviek je úplné minimum a vôbec nestačí. od začiatku to nazývajú “protest proti korupcii” a ja to od začiatku chápem ako protesty nie proti konkrétnemu prípadu korupcie v zdravotníctve a za potrestanie konkrétnych niekoľkých páchateľov ale ako protest proti celkovému stavu spoločnosti a proti celému tomu zhnitému systému. je tu veľká ignorácia občanov zo strany predsedu vlády, takže protesty by mali pokračovať a silnieť podla vzoru napr. ukrajincov, keby to malo trvať aj rok…… Zobraziť viac >>

martin
Nezareg.
martin

A ty si k….t ?chces tu mat demokraciu ako na ukrajine ty dement?potom budes plakat za ficom ako bolo dobre ty chuj.

biskup.jan.jastrab
Nezareg.
biskup.jan.jastrab

nie, práve naopak, ty si kokot

(a demokraciu ako na ukrajine kde vládnu oligarchovia cez svoje bábky alebo aj priamo tu už dávno máme)

Martin
Nezareg.
Martin

Správna otázka je či ste spokojný s tým ako vládnuca strana rozkráda štát na každom kroku, v každej sfére kde sa len kradnúť dá a ešte nám všetkým serie na hlavu a tvári sa, že všetko sa deje v náš prospech. Túto otázku si položte spoločne s tým či ste spokojný ako je vedená súdna moc a aké prináša výsledky, aké prípady a či sa vôbec nejakým legitímnym prípadom venuje prokuratúra. Prečo nebol vymenovaný právoplatne zvolený generálny prokurátor pán Čentéš a keď zodpoviete ľuďom na tieto otázky môžete spochybňovať protesty ľudí a polemizovať o tom či sú herci a neviem… Zobraziť viac >>

Martin
Nezareg.
Martin

A ešte jedna vec, Sulík, Hlina a Matovič nemajú za celé svoje pôsobenie ani jednu korupčnú kauzu alebo kauzu rozkrádania, čo a nedá povedať o 95% politickej scény. Tak si uvedomte, kto vás ľudia chce okrádať a kto nie. Jedine pán Sulík bol už vo vláde a ako sám priznal ako nová strana urobili chyby a nemali spolupracovať a nechať sa ovplyvniť hadmi z KDH, SDKÚ a pod. Slovák Slovák slepý je to človek, ale keď sa povie zdravotná starostlivosť zadarmo, vlaky za darmo tak hurááááá to je ono a zaplatí to kto? hahaha zdravotná starostlivosť zadarmo…tu ju máte milióny… Zobraziť viac >>

martin
Nezareg.
martin

A co Lipsic?Ten je tiez cisty?Zasadne neverim nikomu komu robia cezpolne media reklamu.Matovica som volil ale toto smrdi..

Bycko
Nezareg.
Bycko

Bol som v sprievode,schvalne som si ho prešiel celý ,sviečku držal tak každý 5-ty ……. Pán Gažo ja chápem,že máte zášť na Lipšica kvoli masakru v lieviku pod BA hradom 9.3.2012..ale k tomu aby ste pochopil súvislosti musíte poznať trochu historiu . uvedomte si ,že napriek tomu ,že bol Lipšic ministrom vnútra..to ešte neznamená,že mál absolut.moc nad všetkýmií svojimi podriadenými,z ktorých mnohí boli aktívni ešte ako ŠTBáci za býv.režimu.. Uvedomte si kto má stále v tomto štáte najvyššiu moc ..sú to bývalí ŠTBáci gen. Lorenc/ktorý inicioval masaker 17.11.89 na Narodni tridě a tento scenár okopíroval aj 9.3.12 pod Ba hradom..Na… Zobraziť viac >>

pozorovatel
Nezareg.
pozorovatel

http://jpeg.cz/images/2014/11/27/IchPJ.jpg Ďakujeme hercom, že nám ukazujú smer… :D

Peter
Nezareg.
Peter

že vás to vôbec baví meditovať nad počtom sviečok a podobné kraviny, podstatný je dôvod prečo sa tieto akcie konajú. Ja osobne sa za seba rozhodujem slobodne a podľa vlastného presvedčenia bez ohľadu na to či sa zúčastní 100 alebo 5000 ľudí. Podľa tohto nezmyselného filozofovania by sa 89-ty nikdy neuskutočnil.