PROSÍM ZAMYSLITE SA

0
61

Streľbou  na premiéra sa zatiaľ nič nezmenilo. Politici sú v drvivej väčšine psychopati, tam extra zmenu asi nikto neočakáva. Ale väčšina ľudí by taká byť nemusela. 

Zatiaľ sú však ľudia naďalej zmagorení, prekrúcajú a vymýšľajú si veci, šíria nenávisť ako predtým. Namiesto toho, aby sa zastavili, pozreli do zrkadla, zamysleli sa. Dvá tábory robia presne to isté, čo robili aj pred streľbou na premiéra. Jeden tábor sa za každú cenu snaží zo strelca urobiť „nácka a extrémistu“, druhý tábor „slniečkára a liberála“.  Realita je však takáto.

Strelcom bol človeka, ktorého ako sám napísal upútali Slovenskí branci (2016) a preto im vyjadroval verejnú podporu „Do Európy, ktorej sme trvalou súčasťou prichádzajú státisíce migrantov. Slovenskí branci sa nepripravujú na boj, ale na obranu. Keď vám ktokoľvek povie, že sa pripravujú na vojnu, neverte im. Ich prvoradou úlohou je ochrana obyvateľov, krajiny, tradície, kultúry – sú to vlastenci. Ja tým mladým chlapcom a dievčatám verím a vyjadrujem im verejnú podporu.“ Zároveň však zakladal aj hnutie Proti násiliu (2016) s heslom „Buďme nespokojní, ale nie násilní!“, ktoré sa hlásilo k odkazu Verejnosti proti násiliu z roku 1989 a ako sa uvádza na stránke hnutia malo ísť o politickú stranu, ktorej cieľom „je zabrániť šíreniu násilia v spoločnosti. Zabrániť vojne v Európe a šíreniu nenávisti.“ Je to nácek – extrémista, alebo slniečkár – liberál?

Strelcom bol človek, ktorý sa na jednej strane vyjadroval vo videu o Kotlebovi (2017) že je produktom „šlendriánskej práce štátu. Ak bude robiť to, čo potrebuje celá spoločnosť, je náš“ a na strane druhej verejne podporoval prostredníctvom príspevku „Pocta žene“ kandidatúru Zuzany Čaputovej (2019) napríklad slovami: „Ženy sveta krvou písali históriu do knihy, ktorá váži viac ako tonu. Prečo by sme nemali podporiť kandidatúru ženy na post prezidentky štátu? Veď je to prirodzená súčasť historickej nevyhnutnosti, ktorá bola tragická, je odvážna a krásna zároveň, ak končí očakávaným a zaslúženým triumfom úspechu v mene všetkých. Podporujem Zuzanu Čaputovú.“ Je to nácek – extrémista, alebo slniečkár – liberál?


Bol členom Spolku Slovenských spisovateľov (do 2024), vystupoval napríklad v programe pre členov miestneho odboru Matice slovenskej, ktorí sa zišli na vianočnom stretnutí v priestoroch Domu Matice slovenskej v Leviciach (2019) a zároveň podporoval iniciatívu My sme les (2018), protesty Za slušné Slovensko (2018), nedávno na proteste (2024) pred výjazdovým rokovaním vlády na družstve v Dolnej Krupej skandoval „Nech žije Ukrajina“, „Kolaboranti, zradcovia, banda skurvená“ či „Dosť bolo Fica“.. Je to nácek – extrémista, alebo – slniečkár – liberál?

A tako by sa dalo pokračovať…

Z môjho uhla pohľadu je to na základe toho čo urobil chorý človek a všetci tí, čo sa z neho navzdory faktom snažia filtovaním iba vyhovujúcich informácií urobiť osobu, ktorá by čo najlepšie zapadla do ich politického boja sú chorí tiež….

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre