TOTO JE IGOR. NEBUĎTE AKO IGOR

0
104
Zdroj foto: faacebook.com/publikácia Voices of Central and Eastern Europe

Igora vám asi netreba dva krát predstavovať. Kto by nevedel kto to je, tak je to klasický slovenský politik, a to snáď hovorí za všetko.

Igor dnes na internete zdieľal fotografiu grafu (ľavá časť titulného obrázku), ktorý svojim divákom predstavila spravodajská televízia ČT24. Ako Igor k obrázku pripísal, ďalšie písmená nie sú potrebné, všetko je jasné :)

Keď sa však niekto používa hlavu a nie je ako Igor, tak predtým ako niečo v dnešnej zdieľa pod svojim menom, zvykne si to pre istotu najskôr overiť. A to hovorím o normálnom rozumnom človeku. V prípade vysoko postaveného politika by to mala byť psia povinnosť.

Ale keďže vieme aký je Igor aj ČT24, tak radšej si to musíme overiť my. Keď si do prehliadača zadáte zdroj čo uviedla televízia www.globse.org, tak stránku vám nenájde… S najväčšou pravdepodonosťou tam mala byť stránka www.globsec.org.

Pretože ak navštívite túto už existujúcu stránku, tak tam sa k nejakému výsledku dopracujete. Na spomínanej stránke nájdete publikáciu „Voices of Central and Eastern Europe“ ktorá vznikla za podpory americkej neziskovej organizácie National Endowment for Democracy (NED), ktorá je z veľkej časti financovaná Kongresom USA.

V tejto publikácii sú aj graficky spracované výsledky prieskumu „Kto verí konšpiráciám?“ (pravá časť titulného obrázku). V tej publikácii na rozdiel od ČT24 je na prvom mieste Litva a tretie je Lotyšsko. Ale tak pre Igora a spol. 8% hore dole, však na tej stránke čo neexistuje to aj tak nenájdete. Lithuania, Latvia, kto sa v tom má vyznať :)

Keby niekoho zaujímalo, tak vzorka prieskumu bola okolo 1000 ľudí, otázky na ktoré sa na Slovensku odpovedalo boli:

– Židia majú príliš veľkú moc a skryto ovládajú vlády a inštitúcie sveta.

– O svetových udalostiach nerozhodujú volení lídri, ale tajné skupiny a spolky, ktoré sa usilujú o vytvorenie totalitnej svetovlády.

– Základne NATO na Slovensku by znamenali americkú okupáciu.- Neziskové organizácie sú predĺženou rukou zahraničných mocností a záujmov.

– Protivládne protesty na Slovensku, ktoré viedli k zmene vo vláde a iných inštitúciách v krajine, boli kontrolované a platené zo zahraničia.- Teroristický útok na World Trade Center (dvojičky) v New Yorku v roku 2001 naplánovala a zorganizovala americká vláda a nie teroristi z Al-Kájda.

– EÚ a Brusel Slovensku diktuje, čo má robiť, bez toho, aby Slovensko malo šancu to ovplyvniť.

Touto cestou by som vás chcel na príklade Igora poprosiť. Vždy si overujte, čo šírite ďalej. Nebuďte ako Igor, ktorý nepotrebuje nič ďalšie, stačí mu čo vidí na obrazovke TV a všetko je pre neho jasné. V tomto prípade išlo iba o maličkosti typu zlý odkaz na zdroj, prípadne chybné percentá resp. názvy štátov.

Žijeme však v dobe prebiehajúceho vojnového konfliktu, takže podobných „chybičiek“ v médiách bude ďaleko ďaleko viac…

PS.: Nechcem nikoho na nič navádzať, ale mám pocit, že šírenie nepravdivých informácií, hoaxov, dezinformácií či ako sa to dnes hovorí sa už tvrdo cenzuruje a blokujú sa dokonca aj médiá. Nešíri náhodou Igor a ČT24 dezinformácie? :D

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre