PREČO SÚ „SMETIARI“ NAOZAJ ODPADOM

0
1764

Pozrite si túto reklamu „mienkotvorného“ média SME alias „rýchlych a dôveryhodých správ zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu /pozn. takýto popis majú nastavený pre vyhľadávače typu google/“. Snaží sa odľahčovať ich čoraz častejšie ľuďmi používanú prezývku smeti-smetiari.

A teraz typická ukážka propagandistickej práce SME. (Pre ktorú si samozrejme vyslúžili prezývku smeti, smetiari – ako ideologický informačný odpad, vhodný do koša).

Dnešný článok „Ruské stíhačky v Sýrii ohrozili lietadlá koalície, americký pilot vypustil svetlicu„.

Po prečítaní zistíte, že hoci ide o incident dvoch strán, článok obsahuje iba jednostranné vyjadrenia. Iné médium poskytujúce pohľad oboch strán napr. okrem iného uvádza:

„Ruská strana nepopírá, že k incidentu došlo na východním břehu. Poté, co Američané vystřelili varovné světlice, byl podle sdělení Moskvy z výšky 10 000 metrů povolán stíhací letoun Su-35, který se k americkým F-22 přiblížil zezadu, a ty pak odlétly.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že dvojice strojů Su-25 doprovázela ve výšce 3300 metrů humanitární konvoj u Majádínu, jenž se ovšem nachází na západním břehu Eufratu.

Rusové však u Búkamálu útočí také. Koncem listopadu tam podle zprávy agentury TASS podniklo mohutný nálet šest dálkových bombardérů Tu-22M3 na pozice radikálů z Islámského státu.“


To bude asi tá separácia dobrého a zlého z ich reklám. To čo je dobré a čo je zlé pre propagandu SME pekne separujú. Kašlať na realitu. Polopravdy sú viac ako vítané. Ideologická manipulácia musí byť.

Ale propagandistická separácie SME v článkoch začína byť nedostatočná a vyseparované informácia sa občas zjavia v diskusiách pod článkom.

Diskusie sú preto pri vybraných článkoch rovno zakázané, prípadne dodatačne zmazané (napr. článok o úmrtí bankára Rockefellera), alebo čiastočne premazávané, tak ako to bolo aj v prípade tohto článku. Pozrite si napríklad prvé komentáre, ktoré porušili Kódex tzv. „smetiarov“ :)

Úprava diskusie k článku Ruské stíhačky v Sýrii ohrozili lietadlá koalície, americký pilot vypustil svetlicu

O ich zametaní s hlúposťou by zasa vedeli rozprávať predovšetkým tí, čo občas čítajú ich články o vede, technike, kozmonautike… Redaktori SME si nejeden krát dodatočne opravujú svoje články na základe komentárov čitateľov, keďže oni o tej problematike nemajú ani šajnu a nedokážu ani správne preložiť pôvodné texty z angličtiny.

Hoaxy do koša hádžu rovnako iba tie, čo sa ideologicky hodia.

A v prípadoch, keď treba ich mediálnu propagandu pri absencii faktov niečím podporiť, nerobí im problém vypomáhanie si slovíčkami ako údajne, možno, vraj, podľa nemenovaného zdroja…

Prípadne tak, ako napr. v článku Nástupný plat má Volkswagen lepší v Bratislave ako v Nemecku (grafy):

PS.: mne osobne pre SME omnoho viac ako smeti sedí výraz Slovenskí mediálni extrémisti, ale v porovnaní s Projekto-Denníkom N sú zasa aj „smetiari“ iba umiernení mladí extrémistickí učni :)

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre