9.3. – ČIERNY DEŇ, KEĎ POLÍCIA SR STRIEĽALA DO OBČANOV PROTESTUJÚCICH PROTI KORUPCII

3
11950

Toto nie je fikcia, ani konšpirácia. Toto je krutá pravda, o ktorej sa príliš nehovorí.

Bol piatok, 9. marca, keď sa občania protestujúci proti korupcii v štruktúrach štátu a hlavne v politike vydali na pochod pred parlament. Tam sa však odohralo niečo, o čom nemalá časť populácie SR (vďaka médiám) dodnes netuší a to i napriek tomu, že táto udalosť nemá v novodobých dejinách SR obdobu.

Príslušníci Policajného zboru Slovenskej republiky totiž proti demonštrantom zasiahli nielen obuškami, slzotvorným plynom a pužitím poplašnej pyrotechniky, ale dokonca do nich aj strieľali.

Podľa vyjadrenia samotnej polície, jej príslušníci na ľudí vystrelili celkovo 4 krát, pričom použili 3 krát hromadnú strelu a raz jednotnú strelu.

Ako ďalej upresnila polícia SR „kaliber Flash Ball je 44×83 mm. Priemer mäkkej gumovej gule pri jednotnej strele je 43,8 mm. Hromadná strela pozostáva z deviatich mäkkých gumových gúľ s priemerom 17 mm“.

Ilustračné foto – Flash Ball

Médiá sa streľbe príliš nevenovali a preto o nej dodnes množstvo Slovákov ani netuší. Niektoré z nich dokonca vykresľovali pomaly všetkých ľudí, voči ktorým bol zákrok vedený ako radikálov.

Vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic nielenže celý incident neodsúdil, ešte ho aj obhajoval klamstvami. Zákrok so streľbou neodsúdila ani vtedajšia premiérka Iveta Radičová, ani prezident Policajného zboru SR Jaroslav Spišiak.

Dnes od tejto smutnej udalosti uplynulo presne 6 rokov.

PS.: dnes sa koná médiami masívne podporovaný protivládny protest, tak uvidíme, ako sa zachová trio Fico, Kaliňák, Gašpar. Vrabce na streche už totiž štebotajú, že ak sa tam niekomu niečo stane, bude to vina vlády. Je ale zaujímavé, že v roku 2012 to vina vlády nebola…

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

3 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Slobodny obcan

Dobry den pan administrator!

Hladiac na ten cinsky spamboticky prispevok nizsie rozmyslam ci tu ma zmysel pisat nieco k veci, ale skusim to.

Nedavno sa jedno zoskupenie na jednej konferencii vyhlasilo za akehosi pokracovatela iniciativy Slobodneho obcana, teda asi tej istej iniciativy, ktoru na svojej stranke propagujete http://slobodniobcania.sk/

Mohli by ste k nasledovnemu problemu zaujat stanovisko? Toto zoskupenie totiz po nie velmi reprezentativnom hlasovani vyhlasilo ako narodneho kandidata na post prezidenta JuDr. Harabina. Ja ako slobodny obcan tohoto pana rozhodne nechcem vidiet v prezidentskom palaci, skoro rovnako tak ako tam nechcem vidiet terajsieho rezidenta.

Slobodny obcan

Ako sa tu rozhliadam po tejto stranke tak nielen ze ju propagujete, vy ste tu stranku aj zalozili / zaplatili? Na tej koferencii som vas nepostrehol.

16.11.16 Platba za doménu http://www.slobodniobcania.sk (20.11.2016 – 19.11.2017) 15,94 €
30.11.16 WordPress šablóna webu Newspaper (Regular License) (38,40 $) 35 €