IDE O VŠETKO

1
2116
Zdroj foto: facebook.com

„Povedzme spoločne, že už máme dosť rozkrádania našej krajiny, že chceme žiť inak a nechceme vládu zlodejov. Nakoniec si všetci oblečieme tričká, na ktorých nie je nič iné iba pravda.“ Aj tieto kvetnaté slová sú uvedené v pozvánke na blížiaci sa predvolebný míting hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO – NOVA) s krycím názvom protest. „Protest“ dostal naozaj výstižný názov – Ide o všetko.

Tandemu Matovič-Lipšic, nachádzajúcemu sa na kandidátke hnutia, ktoré predvolebný protest organizuje ide naozaj o všetko.

S Lipšicom to ide našťastie od jeho odchodu z KDH (v čase jeho najväčšej slávy) neustále dole vodou. Hoci po založení jeho novej strany Nová väčšina koncom roka 2012 boli do rôznych platených kampaní v snahe zviditeľniť stranu naliate desiatky tisíc eur očakávaný úspech sa nedostavil.

Preferencie strany v prieskumoch verejnej mienky príliš nerástli a strana sa dlhodobo pohybovala iba na hranici zvoliteľnosti. Nič na tom nezmenila ani skutočnosť, že v máji 2013 sa s hnutím Nová väčšina zlúčilo občianske združenie Liberálna dohoda, ktoré založilo 5 poslancov NR SR po svojom odchode zo strany Sloboda a solidarita.

Lipšicova strana pri tomto spojení zmenila názov na Nová väčšina – Dohoda, prichádzajúci poslanci boli začlenení do jej štruktúr a na jej financovanie darovali 130 tisíc eur. Namiesto rastu preferencií však dochádzalo naopak k ich prepadu a strana v prieskumoch už nedosahovala ani 5% hranicu potrebnú na vstup do parlamentu.

V septembri 2014 poslanci NR SR z Liberálnej dohody z Lipšicovej strany odišli a založili si vlastnú stranu. Lipšic sa preto v snahe o získanie kresla v parlamente rozhodol spojiť s hnutím Igora Matoviča a najskôr vytvorili koalíciu OĽaNO-NOVA.

V júni 2015 sa na spoločnej tlačovej konferencii Lipšic teatrálne pochválil číslami z prieskumu prevyšujúcimi 10%.

Nasledovali ďalšie veľkohubé vyhlásenia. Ešte v auguste 2015 sa Igor Matovič pra TASR vyjadroval štýlom „Ak by sme mali trocháriť a netrúfali si prekročiť zákonný limit (pozn. 7%), ani by sme do volieb nemali ísť.”

Preferencie Lipšicovej koalície s Matovičom však začali v prieskumoch padať. V niektorých aj pod 7%. No ešte v októbri 2015 Matovič na margo rozchodu s Novou uviedol: „Ak sa nenájde sedem percent ľudí, ktorí nechcú v politike zlodejov, tak to budeme akceptovať. Bolo by zbabelé znižovať si latku na päť percent“. Narážal tým na zrušenie plánovanej koalície.

Strach o poslanecké kreslá nakoniec teatrálne správanie sa a veľkohubé vyhlásenia prevýšil. Matovič s Lipšicom napriek tomu čo dovtedy narozprávali od koalície odstúpili a do volieb nakoniec idú iba ako jedna strana.  Tá na rozdiel od koalície nepotrebuje 7, ale iba 5%.

„Nakoniec si všetci oblečieme tričká, na ktorých nie je nič iné iba pravda“ píšu v pozvánke na ich predvolebný protest.

No pravda je aj taká, že na kandidátke OĽaNO – NOVA sú ľudia z troch strán (vrátane lídrov týchto strán). Ale samozrejme nejdú do volieb ako koalícia, aby nepotrebovali 7% pre dostanie sa ku korytu. Je to podľa vás čestné a fér, alebo vypočítavé a zbabelé?

Pravda je aj taká, že ľudia vyšli do ulíc, lebo mali dosť rozkrádania našej krajiny a chceli žiť inak a nechceli vládu zlodejov už pred voľbami v roku 2012. Kde boli vtedy spomínaní páni bojovníci s ich tričkami? No boli vo vláde, preto takéto protesty samozrejme neorganizovali. Ba čo viac. Daniel Lipšic ako minister vnútra klamstvami obhajoval zásah polície proti protestujúcim, počas ktorého polícia pri potláčaní protestov okrem použitia obuškov do protestujúcich aj strieľala z flashballov. On ako minister vnútra bol za políciu priamo zodpovedný. Dodnes si pamätám jeho bezprostredné klamstvo o údajnom hádzaní tehál do policajtov, ktoré vyprodukoval pár hodín po zásahu polície.

 

Samozrejme s inými výmyslami v tejto veci klamal aj neskôr. A ako čerešnička na torte po 4 rokoch v tejto súvislosti vyznieva skutočnosť, že keď bol Lipšic ministrom vnútra, tak vtedy mu zneužívanie polície na boj s opozíciou (ktorou bol počas jeho ministrovania obyčajný ľud protestujúci v uliciach) nevadilo. Ale zabudol vôl, že teľaťom bol a pred nedávnom už ako právny zástupca svojho aktuálneho volebného partnera Igora Matoviča vyprodukoval aj toto

Ďalšia pravda je tiež skutočnosť, že o tom ako sa reči Matoviča rozchádzajú s jeho skutkami vie čoraz viac ľudí. Aktuálne zapletenie sa do hier s Ficom mu na popularite veľmi nepridáva.

Situácia je vážna natoľko, že na zachraňovaní situácie okolo tandemu Matovič – Lipšic sa začala angažovať aj časť tretieho sektora.

A z tohto všetkého pramení aj tá hlavná pravda. Jedine týmto dvom pánom IDE O VŠETKO. Neúspech v blížiacich sa voľbách by totiž mohol znamenať ich definitívny koniec v politike. Pre nás ostatných ide iba o pravidelnú obmenu klamárov, podvodníkov a ďalších charakterovo „hodnotných“ osôb.

PS.: ak si naozaj myslíte, že lepšie Slovensko vybudujeme s takými ľuďmi na čele ako je mnou spomínaná dvojica, tak hurá za nimi na námestie… Pre mňa osobne sú „traja králi“ Fico-Lipšic-Matovič niečo podobné, ako pre českých bratov „prašť jako uhoď“.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
juri

fasista lippstejn