ĽUBOŠ LORENZ SA DOSTAL DO KONFLIKTU SO STAROSTOM VEĽKÉHO LIPNÍKA

8
2826
Zdroj foto: facebook .com

Košický umelec Ľuboš Lorenz, ktorý je známy svojimi protestami proti pamätným tabuliam a sochám pripomínajúcim komunistickú minulosť utrpel pri poslednom zo svojich pokusov o jeho protest zranenia.

Lorenz sa pokúšal natrieť pamätnú tabuľu venovanú komunistickému prokurátorovi Jánovi Pješčakovi, ktorá je osadená na budove Obecného úradu vo Veľkom Lipníku.

Počas jeho protestu mal ku nemu podľa jeho vyjadrení prísť starosta obce, podkopnúť mu debnu na ktorej stál a a on následkom pádu utrpel viaceré zranenia.

Celý incident už vyšetruje aj polícia a Lorenz cez sociálnu sieť starostovi obce odkázal: “”Zlomil si mi rebro, Labant, mňa nie. Ja som neskončil. Skončil si Ty. Ja som začal. Tá tabuľa tam nezostane. Už len kvôli Aloisovi Jeřábkovi. Ale nielen.”

(pozn. Alois Jeřábek bol vojak z povolania a príslušník pohraničného vojska, ktorý sa v roku 1953 pokúsil o útek do Rakúska. Na cudzom území však bol postrelený, odvlečený späť do Československa a odsúdený na trest smrti. Trest smrti a obvinenie z vlastizrady navrhol prokurátor Ján Pješčak.)

Ten Labant je proputinovský hlúpy 30tnik” uviedol Lorenz na adresu v súvislosti s tým, či bol Labant aktívny za komunizmu, alebo členom Štb.

Jeden z priaznivcov Lorezových aktivít navrhol “urobiť bitcoinovú peňaženku a darcovskú stránku na bolestné Ľubošovi a na likvidáciu ostatných pamätníkov komunistickým zmrdom”.

Ďalší dúfa, “že boli pri tom ľudia čo budú svedčiť, aby ten potkan (pozn. starosta) dostal patričný trest.

PS.: aj z diskusií týkajúcich sa tohto incidentu (a nielen z nich) je vidieť, ako vzájomná nevraživosť jednotlivých ideologických táborov zo dňa na deň rastie. Nechcem si ani predstaviť, kde sa to nakoniec skončí…

8
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
7 Diskusné vlákna
1 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
6 Autori komentárov
vieronaMartin RapavýpeterjazJuDr. Iuris Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Ján Bišto
Nezareg.
Ján Bišto

Starosta mal zobrať palicu a “umelcovi” polámať nie iba pár rebier. Ten umelec je obyčajný kr…eľ, ktorý sa nezmôže ne nič iné, len na ničenie diel iných. Prokuratúra by mala riešiť jeho zločiny a nie vyšetrovať starostu, ktorý ochraňoval obecný majetok. Toto je príklad toho, ako funguje spravodlivosť na Slovensku. Bezcharakterný vraj umelec ničí naše spoločné hodnoty, ale stíhanie hrozí tomu, kto sa mu snažil v protiprávnej činnosti zabrániť. Dotyčný pán umelec nedospel ešte k tomu, aby uznal, že toto všetko, aj obdobie socializmu, je súčasťou našich dejín a zatieraním diel, ktoré túto minulosť pripomínajú ešte dejiny nezmeníme. Už skutočnosť,… Zobraziť viac >>

Martin Rapavý
Nezareg.
Martin Rapavý

Starosta ako zástupca obce len premiestnil smetný kôš – majetok obce, ktorý Ľuboš Lorenz neoprávnene premiestnil – na obcou určené miesto. Nie je pravda, že „starosta mu podkopol debnu, na ktorej stál“. Starosta schmatol ten odpadkový kôš jediným šikovným chmatom. Pokiaľ ide o zranenia Ľuboša Lorenza, za tie si môže sám tým, že vyliezol na smetný kôš, na ktorom neskôr neudržal rovnováhu a spadol z neho. Starosta je však vinný z neposkytnutia prvej pomoci. Keď videl, ako je obžalovaný Lorenz zranený, najmä na tvári, mal mu tie rany aspoň bezodkladne vymyť sterilnou kvapalinou, v danej chvíli najlepšie stredným prúdom moča,… Zobraziť viac >>

JuDr. Iuris
Nezareg.
JuDr. Iuris

Foto bicovaneho trnim korunovaneho trpitela :D

Za komancov to davali na liecbu alebo do basy. Dnes si ten protistatny hajzel zasluzi/potrebuje onakvejsi/u trest/liecbu!

Napisem to i inak, vazne, demokraticky, osobne: podla mojho pravneho nazoru tieto svojpravne protistatne hovada ako Kalmus ci Lorenz patria dozivotne na nutene prace do kamenolomu. Hlasujem za vykonanie trestu!

jaz
Nezareg.
jaz

Lorenz je človek trpiaci obsesiou (posadnútím)

peter
Nezareg.
peter

vraj umelci,čo ste vytvorili,len svoju ubohu reklamu!Držím prsty starostovi v zápase so “spravodlivosľou” ala žitnˇaská a spol.

Martin Rapavý
Nezareg.
Martin Rapavý

Ja by som rovno navrhol vytvoriť bitcoinovú peňaženku na Ľubošovu hlavu, ak si s ním štát nebude vedieť dať rady.

Ja osobne by som navrhoval podobné dielo s hlavou, aké svojho času vytvoril umelec Mikuláš Černák, ibaže by bolo vystavené na pamätníku v Krajnej Bystrej.

Ináč, Lorenz je najlepším dôvodom, prečo tu potrebujeme domobranu.

Napokon, veď títo dvaja sa správajú presne ako mafiáni z 90. rokov – myslia si, že stoja nad zákonom, spupne ho porušujú a svoje porušovanie ešte dávajú okázalo najavo, a to všetko vďaka tomu, že majú politické krytie z najvyšších miest.

Martin Rapavý
Nezareg.
Martin Rapavý

Niečo mi na tom Lorenzovi prekáža… aha, už viem – príliš málo jeho obľúbenej červenej v jeho tvári. :-D

vierona
Nezareg.
vierona

umelcom ho zacali nazyvat zapredane media!!Clovek ktorí verejne obcuje nahy na sochach to nema v hlave v priadku.alebo je uchyl!! /Kosice /