OBYČAJNÝ IGOR

0
1903
Foto: facebook.com

Ani ja nemám rád zlodejov a korupčníkov a preto sú mi sympatické aktivity nasmerované proti nim. Rovnako však nemusím osoby, ktorých charakterové vlastnosti a principiálnosť minimálne krívajú, ak nie sú rovno chromé. Toto bude zároveň odpoveď na mne nedávno položenú otázku – či by som dokázal voliť Igora Matoviča.


„Bude to strana bez akýchkoľvek štruktúr – okresných, krajských a podobne. Naozaj to bude pro forma strana na to, ABY SME UMOŽNILI NEZÁVISLÝM, komukoľvek do tohto parlamentu kandidovať. Bude chcieť, bude mať podporu verejnosti, nech sa páči,“ povedal Igor v roku 2010.

Pre voľby do NR SR 2012 však umožnil kandidatúru 10 členom Občianskej konzervatívnej strany (vrátane ich predsedu Zajaca) a 10 členom strany Konzervatívnych demokratov Slovenska (vrátane ich predsedu Vladimíra Palka) /pozn. neskôr pre nezhody s Matovičom z kadidátky odstúpili/.

Pre voľby do NR SR 2016 umožnil kandidatúru dokonca 35 nominantom hnutia NOVA (vrátane ich predsedu Daniela Lipšica) a dvom zo strany Zmena zdola (vrátane jej predsedu Jána Budaja).


„Pred dvoma mesiacmi som zažil niečo, čo mi vyrazilo dych. Politik, do ktorého som vkladal veľké nádeje pre očistu Slovenska /pozn. kandidát na prezidenta Radoslav Procházka/, vyžadoval odo mňa, aby som sa priamo podieľal na nelegálnom financovaní jeho predvolebnej kampane…. NEMÁM DÔKAZY, pretože sa to stalo medzi štyrmi očami na našom klube. Samozrejme počítam s tým, že pán Procházka povie, že si vymýšľam a takýmto spôsobom mu chcem ublížiť“ povedal Igor v júni 2014 pred novinármi.

V máji 2015 sa na internete „objavila“ nahrávka rozhovoru Matoviča s Procházkom, ktorý prebehol medzi štyrmi očami. Nahrávku si tajne urobil Igor.


Ak sa nenájde sedem percent ľudí, ktorí nechcú v politike zlodejov, tak to budeme akceptovať. BOLO BY ZBABELÉ znižovať si latku na päť percent,“ povedal o prípadnom zrušení koalície s Novou Igor.

Vzhľadom na nízke čísla z prieskumov verejnej mienky Igor s Lipšicom tesne pred odovzdávaním kandidátok pre voľby do NR SR 2016 plány na dvojkoalíciu zrušili, hnutie OĽaNO zmenilo svoj názov na OĽaNO-NOVA, pričom 35 kandidátov z NOVA sa dostalo na kandidačnú listinu OĽaNO-NOVA a do volieb idú ako jedna strana.


„Ak by si koaličné strany vážili slobodu a ústavu, museli by odsúdiť vylúčenie poslanca z klubu za hlasovanie. Je na hanbu, keď tento krok musí odsúdiť Slota, alebo Fico, teda tí, ktorí štandardne šliapu po demokracii. Tí, ktorí sa tvária ako demokrati to neodsúdili….Nebude iná cesta, aby sme vytvorili priestor pre nezávislé osobnosti, ktoré by ukázali skorumpovaným politikom, ktorí tlačia na ľudí, aby sa správali AKO HLASOVACIE FIGÚRKY. Musíme im ukázať, že sa to dá robiť inak“ vyhlásil Igor v roku 2011 potom, ako ho za hlasovanie s opozičnou stranou SMER – SD vylúčili z poslaneckého klubu strany SaS.

V roku 2015 museli všetky „nezávislé“ osobnosti uchádzajúce sa o miesto na kandidátke hnutia Igora podpísať  tzv. Zmluvu kandidáta s voličmi, ktorej súčasťou sú aj body „Nepodporím programové vyhlásenie vlády, ktorej súčasťou bude strana SMER – SD a nebudem svojou činnosťou napomáhať existencii a udržaniu takejto vlády“ a „V čase narastajúcich bezpečnostných rizík považujem za dôležité prehlásiť, že budem rešpektovať a nespochybňovať svojou aktivitou a vyjadreniami medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, vyplývajúce z jej členstva v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.“


Myslím, že v prípade Igora Matoviča by sa toho dalo nájsť omnoho omnoho viac, ale na zodpovedanie otázky či by som ho dokázal voliť snáď bohate postačí aj toto. A to isté platí ja na všetkých ostatných, čo sú na kandidátke s ním. Princíp nepustí.

PS.: pamätáte si ešte ako Igor teatrálne „stanovačkou“ na bratislavskom Námestí SNP žiadal, aby sa politické strany vzdali polovice príspevku, ktorý získali od štátu na základe volebných výsledkov? Jeho strana získala na základe výsledku dosiahnutého vo voľbách (ktoré prebehli po stanovačke) od štátu  takmer 5 miliónov eur. Ak niekto viete, koľko z tých peňazí vrátil, dajte mi prosím info.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre