NEROZUMIEM

1
2981

Mečiarove amnestie aj Kováčova milosť sú iba dva z tisícok historických príkladov toho, ako si „vyvolení“ dokážu robiť dobrý deň z ľudu. Ale vzhľadom na to, čoho svedkom som v týchto dňoch, nerozumiem viacerým veciam.

Nerozumiem tomuto:  1.3.2017 registrácia „petičnej“ domény somza.to, 2.3.2017 premiéra fiktívneho filmu Únos,  21.3.2017 hlasovanie v NR SR o zrušení amnestií, 18.4.2017 veľký „študentský“ protikorupčný protest, … ale vačšina ľudí verí tomu, že spontánne bojuje za návrat spravodlivosti.

Nerozumiem, kde bolo 262 „známych osobností“ doteraz, keďže zásadné pošliapania spravodlivosti, právneho štátu, ako aj základného poslania štátnej moci chrániť občanov sa na Slovensku dejú roky rokúce a prečo sa tak horlivo neagnažujú aj v ostatných prípadoch, ktoré sú mnohokrát dokonca aktuálne a nie 20 rokov staré.

Nerozumiem, prečo prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska hneď po premiére filmu pred médiami teatrálne hovoril, že film Únos „sa zakladá na pravde“ keď pravdu jednak dodnes nepoznáme a keď okrem toho aj producent filmu Milan Stráňava hovorí, že film „nie je rekonštrukciou udalostí, ktoré sa udiali, je to umelecký film. Časť filmového príbehu je inscenovaná a niektoré scény pripomínajú udalosti, ktoré sa udiali v tom čase“, režisérka filmu Mariana Čengel Solčanská hovorí, že nerobili „žiadnu rekonštrukciu dejinných udalostí, ale inšpirovali sme sa všetkým tým, čo hýbalo 90-timi rokmi“.

Nerozumiem, prečo si už takmer nikto nepamätá, že dokonca ani prvá verzia filmu ktorej scénár písal spisovateľ Silvester Lavrík a bývalý stratég SDKÚ Sergej Michalič (ten pripravoval aj prezidentskú kampaň Andrejovi Kiskovi a je jeho poradcom) nemala byť detailnou rekonštrukciou udalostí.

Nerozumiem, prečo sa zabúda na to, že podľa SME s filmovaním vierohodnejšej verzie filmu okrem mediálne aj v dnešnej dobe často spomínaných osôb a okolností nesúhlasila aj táto rodina:

Pasáž z ćlánku „Prezidentovho syna unesú dnes. Film o Kováčovi sa nepodaril“ Zdroj foto: sme.sk (december 2014)

Nerozumiem, prečo sa občania navzájom tak vášnivo vadia, keď sú tieto historické udalosti v týchto dňoch očividne politicky zneužívané všetkými možnými osobami pri korytách pôsobiacich + tými, čo sa ku korytám ešte len chystajú.

Nerozumiem, prečo sa občania nezamýšľajú nad tým, prečo sa práve v týchto veciach aktivizovalo množstvo zahraničím financovaných mimovládnych organizácií a osôb v nich pôsobiacich.

Nerozumiem množstvu ďalších vecí s tým súvisiacich…

PS.: obávam sa, že porozumenie prinesie už blízka budúcnosť.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
György Schwartz Soros

Majdanizácia spoločnosti, narušenie právnej stability štátu.
PS: Za všetkým hľadaj ž*da.