SÚ IBA IDIOTI, ALEBO TO ROBIA ÚMYSELNE?

7
3236

“Je po voľbách, zvyknite si.” Toto sú už legendárne slová Vladimíra Mečiara, ktorými v roku 1994 reagoval na protesty vtedajšej opozície opozície a ktoré sú spájané so začiatkom obdobia jeho vládnutia, mediálne prezentovaného ako mečiarizmus.

Po spomínaných, ale i všetkých ďalších voľbách si na Slovensku zvykali ne všeličo nielen politici, ale hlavne tí čo ich volili. Vlády striedali iné vlády, škandály jedných vlád striedali škandály iných vlád. Potrestaný nebol nikdy žiaden politik. Predvolebné sľuby zostávali nenaplnené. Občania si na to zvykali, ale nezabúdali. Iba sa v nich hromadil a určite aj naďalej hromadí hnev.

A práve výsledkom tohto všetkého je súčasný stav, ktorý vyplynul z výsledkov posledných parlamentných volieb. Na pôdu parlamentu sa dostáva “projekt” Kotleba. Mnohí sa tvária prekvapene a zdesene, avšak nebolo by na škodu zamyslieť sa, kto za to všetko môže. Lebo tých plus mínus 200 tisíc hlasov vo voľbách je iba dôsledok konania niekoho iného a ak si to príčiny toho dôsledku neuvedomia, je možné, že to bude iba začiatok.

Povedzme si úprimne, Kotleba reálne doteraz nespravil nič také prevratné, čo by ho preslávilo natoľko, aby mohol žať úspech vo voľbách do NR SR.  Bol by dávno upadnutý do zabudnutia, keby… Keby mu v budovaní jeho “kariéry” výdatne nepomáhal niekto iný.

Základom jeho úspechu je totiž masívna spolupráca médií a ďalších verejne známych osôb, ktoré mu vlastne v podstate zadarmo vybudovali imidž akéhosi bojovníka a martýra. A od toho sa odvíja celý jeho “kariérny” postup.

Začalo to v Slovenskej pospolitosti, s ktorou by sa nikdy nedostal do povedomia verejnosti bez pomoci médií. Stačilo však na seba nahodiť uniformu, prehlásiť pár ostrých slov, ponaťahovať sa s policajtami a už bol všade. Pomáhali aj rôzne teatrálne činy antikotlebovských “aktivistov”, ktorí sa v súvislosti s Kotlebom snažili zviditeľňovať hlavne seba. Kotlebovi pomohlo aj rozpustenie jeho prvej strany krátko pred voľbami v roku 2006.

A vďaka tomuto všetkému začalo Kotlebu ako použiteľný záškodnícky nástroj vnímať čoraz viac ľudí. Nie preto, že by ich zaujímali jeho reči a sympatizovali s jeho “činmi” (aj keď sa určite nájdu aj takí ľudia). Väčšina z tých čo spomínam, ho začala vnímať ako nástroj, ktorým sa dá robiť napriek tým médiám, zle fungujúcemu súdnictvu, šaškujúcim aktivistom.

Celé sa to však zlomilo vo chvíli, keď sa k tomu pripojili svojim správaním a vyjadrovaním aj politici. Nahromadený hnev v spoločnosti voči politikom je ďaleko vyšší, ako voči čomukoľvek inému.

Ľudia v Kotlebovi videli nástroj na pomstenie sa politikom pri voľbách do banskobystrického samosprávneho kraja a nakoniec ho aj použili a zvolili Kotlebu za predsedu tohto kraja.

Médiá, politici, “osobnosti”, aktivisti atď. sa po tomto začali doslova správať ako idioti. Nie aby sa poučili  a pozreli na to, čo Kotlebu v skutočnosti dostalo na čelo BBSK, ale naopak, začali mu nahrávať ešte intenzívnejšie. Kotlebovi v podstate stačilo pár rokov na BBSK hrať kvázi mŕtveho chrobáka a tí ostatní sa postarali o to, že ho zrazu máme v NR SR.

A udalosti z posledných dní nasvedčujú tomu, že to pravdepodobne ani zďaleka nekončí. A práve preto ma napadla tá otázka, či sú tí, čo mu od začiatku až doteraz svojimi aktivitami pomáhajú naozaj iba idioti, alebo to robia úmyselne.

Dve nasledujúce videá už nepotrebujú komentár…

7
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
3 Diskusné vlákna
4 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
5 Autori komentárov
olomirMarián BotkaJÁN GAŠOVeronikaJF Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
JF
Nezareg.
JF

Tu sa mýliš, respektíve si tento argument zožral mesežnikovským politotrolom: – Ľudia v Kotlebovi videli nástroj na pomstenie sa politikom pri voľbách do banskobystrického samosprávneho kraja a nakoniec ho aj použili a zvolili Kotlebu za predsedu tohto kraja. Podobne ani teraz Kotleba nebol zvolený do NRSR z pomsty, trucu, či zúfalstva (ako sa snažia ovčanom politológovia a sociológovia natlačiť do hlavy v zapredaných médiách), ale ako nádej, že pomôže zastaviť vlastizradcov v parlamente, začne vymetať ten Augiášov chliev a pozdvihne Slovensko. To tvrdim za prevažnú časť hlasov, ktoré dostal. Ďalej si nemyslím, že tie pre svoje záujmy kontraproduktívne aktivity robia… Zobraziť viac >>

Veronika
Nezareg.
Veronika

Všetko v poriadku, až nato, že Kotlebu sme na post župana nevolili ako protest, ale ako nádej na zmenu, ktorá sa nedá očakávať ľudí, ktorí jej neboli schopní už niekoľko XYZ rokov pri moci.

Taktiež treba sledovať VUC BB a poopraviť si vedomosti o jeho pôsobení. Nie je pravda, že nič nespravil. Bohužiaľ médiá všetky jeho pozitívne kroky ignorujú, takže ani sa nedivím, že máte nedostatok informácií.

Marián Botka
Nezareg.

Zaujímavá úvaha, už som sa s ňou parkrát stretol. Ak teda ale budeme predpokladať, že nie sú idioti, aký úmysel ich k tomu vedie? Prečo by ho chceli takýmto spôsobom zviditeľniť? Čo tým sledujú? Možno sa pravdu nedozvieme ale to nám nebráni o tom premýšľať.

olomir
Nezareg.
olomir

Na to vobec nemysli že nie su IDIOTI