NENECHAJTE SA OPENTAŤ, NECHAJTE SA RADŠEJ O…

14
6155

To čo sa deje na Slovensku (nanešťastie nie len na ňom) je priam neuveriteľné. Ľudia už načisto stratili rozum aj pamäť a hromadne naskakujú na rozbiehajúci sa vlak politických štvaníc ako zmyslov zbavení.

Začalo to Penta vs. SME masážou. Na bu-bu-bu, že si vás všetkých chcú kúpiť finančné skupiny, zanikne sloboda (nielen tlače) a možno aj demokracia, väčšina populácie vždy zvýši pozornosť. Čo na tom, že pod vplyvom rôznych finančných skupín je už dávno v podstate všetko (hlavne politici), demokracia tu prakticky nikdy nebola a sloboda minimálne kríva.

Pritvrdilo sa to “CT-prístroj” masážou. Mohutná kampaň konkrétneho ulievania si z verejných financií pomocou médií vždy správne nasmeruje “aktivovaných” občanov. Čo na tom, že sa tu beztrestne robia tunely verejných financií v omnoho ozrutnejších rozmeroch ako nejaký CT prístroj už viac ako 20 rokov (a pričiňujú sa o to hlavne politici).

No a vyšperkovalo sa to predstavením 4 “statočných” bojovníkov, ktorých začali ľudia nasledovať v uliciach (áno, je to neuveriteľné, ale sú to opäť politici).

Poďme sa teda pozrieť na tých lídrov detailnejšie.  Ide o mená Lipšic, Sulík, Hlina a Matovič a pôvodná akcia sa postupne a hlavne “nenápadne” pretransfrormovala z “CT-prístrojovo-antipaškovského” protestu na protivládny “antikoupčný” protest s vidinou predčasných volieb.

Poviete si, ale veď protesty proti korupcii tu predsa boli v roku 2012 pod názvom protest Gorila. Kde boli vtedy títo štyria páni? No jeden bol v tom čase dokonca minister vnútra a dvaja sedeli v NR SR ako poslanci vládnej koalície.

Aby toho nebolo málo, Lipšic ako vtedajší minister dokonca pomocou klamstiev obhajoval násilné kroky štátnych zložiek (ktorým šéfoval) voči občanom na protikorupčných protestoch.

Aj keď o tom médiá neinformovali, tak 9.3.2012 (deň pred voľbami do NR SR) polícia proti antikorupčným demonštrantom brutálne zakročila, od slzotvorného plynu počnúc, po obušky a streľbu z flashballov do ľudí končiac.

Samozrejme, drvivá väčšina nás tam bola normálnych slušných ľudí a bol to pre nás neuveriteľný šok. Hneď po príchode z protestu, som pána Lipšica konfrontoval otázkami na násile polície a on ho bezcharakterne začal kryť opilcami a klamstvami o tehlách a dlažobných kockách…

Klamstvá Lipšica

Neskôr sa snažil svoje klamstvá poupraviť, lebo boli príliš okaté a jedinému novinárovi, o ktorom viem, že sa o násilie polície pri proteste chvíľku zaujímal (streľbu síce ani on nespomenul, polícia však streľbu do demonštrantov oficiálne potvrdila), bez problémov po novom klamal, že na policajnom videozázname VIDEL, ako ľudia na políciu hádzali dlažobné kocky ešte pred jej zásahom. Samotná polícia však v odpovedi na moju žiadosť neskôr priznala, že “kvalita záznamu nie je dostatočná na vykonanie jednoznačnej identifikácie predmetu, že ide o kamene a dlažobné kocky”. A to nehovorím o tom, že dlažobné kocky v priestore, kde sa nachádzali demonštranti boli obrovské

Takže takto Lipšic podporoval protikorupčné protesty v období, keď nebol v opozícii. Po následných voľbách išlo všetko do stratena, Lipšic si založil novú stranu, ktorá nemá problém s financiami a teraz sa zjavil ako znovuzrodený bojovník proti korupcii…

A čo zvyšný traja? Čo sa týka poslancov Sulíka a Matoviča, tak vtedy samozrejme nemali potrebu ani brániť Lipšicovým komandom “rozprášených” ľudí protestujúcich proti korupcii ani stáť na ich čele. Boli tiež súčsťou vládnej koalície.

Sulík mal okrem toho plné ruky práce s “kostlivcom” Kočnerom, čo medzičasom vypadol z jeho skrine a to už bola pre neho tvrdšia rana, ako tá, ktorú od zopár voličov inkasoval, keď sa po voľbách pod vidinou vládnutia spojil s “kostlivcom” Dzurindom, hoci samotné podmienky členstva v jeho strane, takéto väzby vylučujú.

Poslanec Matovič, ktorému kandidátku na vtedy blížiace sa predčasné voľby 2012 pomáhala zostavovať osoba vyskytujúca sa v spise Gorila a ktorému sa kandidátka nakoniec aj tak rozpadla, mal tiež iné starosti ako ľudí protestujúcich proti korupcii a ich násilné potláčanie.

A štvrtý statočný, Alojz Hlina, v tom čase asi ešte nechcel byť vojakom Ivety Radičovej, tak možno preto ho nebolo v čele protestov vídať. Ale keďže medzičasom stihol založiť vlastnú politickú stranu, tak je logické, že dnes už bude každý nasledovník dobrý…

Tí menej chápaví, si tento blog vyložia ako podporu SMERu a Fica, tí chápavejší, ktorí tu objavili nejaké nové informácie, si snáď do budúcnosti dobre rozmyslia, koho vo svojej túžbe po zmene našej spoločnosti k lepšiemu prídu na ulicu podporiť a prípadne mu zatlieskať a tí, pre ktorých v tomto blogu nebolo nič nové ho snáď posunú ďalej, v snahe rozšíriť skupinu chápavejších…

PS.: “antiZemanovský” profesionálny protest v ČR má  s tým, čo sa deje na Slovensku viac spoločného, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť….

PS2.: nenechajte sa navzájom rozhádať kvôli politikom a ich hrám, lebo to je ich primárna úloha, držať vás rozoštvaných proti sebe…

14
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
4 Diskusné vlákna
10 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
7 Autori komentárov
danoKarolbenPentliarikJÁN GAŠO Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Anna
Nezareg.
Anna

Čo ti duševní maloroľníci Hlina, Lipšic, Matovič, Sulik atď vystrájajú po Slovensku. Na Slovensku máme toľko duševných chudákov, ktorí sú schopní týmto šašom tlieskať a podporovať ich? Škoda, že nemáme tu kráľa, tí by sa mu za šašov veľmi hodili. Veľmi sa divím, že na Slovensku sa nájde hoci malo, ale predsa toľko výmytych mozgov, ktorým sa také primitívne divadlo páči. Chudáci si myslia, že aj p. Fico je taký primitív ako oni

Karol
Nezareg.
Karol

Neuveritelna kolaz je tento komentar, ci skor dementar. Nesuvisiace suvislosti a co nemame, t osi domyslime.

Pentliarik
Nezareg.
Pentliarik

Dajte si pozor na chlapika, ktory si hovori Posledny kriziak. Teraz treba byt mimoriadne ostrazity ak tu nechcete mat slovensky majdan. Lipsic (urcite aj s USraelskou pomocou) sa tu snazi rozduchat ohen dalsej farebnej revolucie. Nenechajte sa zneuzit!

Karol
Nezareg.
Karol

Bububu, vyskocil vlk a zozral cervenu ciapocku.

dano
Nezareg.
dano

je nas viac kto si uvedomuje situaciu pomoc ale pride z vychodu ci chcete alebo nie.