KLAMÚ MÉDIÁ NA ČELE SO SME ÚMYSELNE?

0
1348

Včera na slovenské pomery úspešne prebehol Protest Gorila. Je však zarážajúce, ako sa k tomu postavili niektoré médiá. To že túto akciu prakticky nepropagovali sa by sa ešte ako tak dalo ospravedlniť, ale to, ako klamú o počte zúčastnených je až do neba volajúce. A preto teraz prinášam jasný dôkaz ako to v skutočnosti bolo..

Pozrime sa najskôr na informácie o počte účastníkov odvysielané v našich televíziách, prípadne zverejnené na vybraných webových portáloch:

TA3 – hovorili o stovkách, údajne to je ťažké odhadnúť…
Markíza – najskôr hovorila o stovkách, neskôr upravila na „asi“ dvetisíc…
TV Joj – vyše 2 tisíc, ale nezabudli utrúsiť, že pôvodne dalo prísľub sedem tisíc…
STV – tisícky ľudí, v reportáži spresnili, že najskôr na námestí dve a neskôr pri presune až štyritisíc ľudí (v tomto prípade si STV zaslúži palec hore)
pravda.sk – stovky ľudí…
topky.sk – viac ako tisíc ľudí…
SME.sk – najskôr 800 a potom upravil na okolo 1000 ľudí…neuveriteľné klamstvo.

Aby ste si všetci urobili obraz, tak najskôr poviem, že protest začal o 15:00 a trval do cca 17:30. S pribúdajúcim časom od 15:00 ľudia do davu neustále pribúdali. Henrich Harcsa spravil perfektnu fotografiu z vtáčej perspektívy, a keďže mala rozlíšenie 4992×3980, po priblížení nebol problém vyznačiť si jednotlivé osoby a potom ich spočítať. Môžete si pozrieť výsledok, ako vyzeralo námestie SNP v čase 16:05, teda iba hodinu po začiatku a ľudia neustále prichádzali….

foto:Henrich Harcsa

Podotýkam, že na fotografii sú vyznačené iba viditeľné osoby, nie sú tam zahrnuté osoby čo sa navzájom prekrývajú, prípadne ich prekrývajú stromy alebo transparenty. A počet tých vyznačených osôb na fotografii už v tomto čase je:

2375

Kladiem si preto otázku, sú naozaj niektoré médiá také neschopné v odhadovaní počtu ľudí? Alebo je to snaha vykresliť situáciu v prospech niekoho, aby to pre tých čo tam neboli vyzeralo, že sa v podstate nič nestalo?

(tento článok som prvý krát zverejnil na blogu SME)

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre