KLAMÚ MÉDIÁ NA ČELE S OPOZÍCIOU ÚMYSELNE?

39
25430

Keď v roku 2012 prepukli protesty proti korupcii s názvom Gorila, určite si všetci spomínate na spôsob, ako naše médiá buď neinformovali, resp. informovali veľmi klamlivo, tak ako som dokázal aj v článku Klamú médiá na čele so SME úmyselne? Vtedy tieto protesty začala organizovať skupina úplne neznámych osôb a väčšina médií počet zúčastnených na prvom proteste výrazne podhodnotila.

Avšak necelé dva roky potom, ako pôvodné protesty proti korupcii násilne rozbila a rozstrieľala polícia ešte pod vedením Daniela Lipšica (mimochodom dodnes sa slušným ľuďom za tento brutálny zásah polície, ktorý naviac obhajoval klamstvami neospravedlnil), doba pokročila a veľa vecí sa zmenilo.

Nezmenená zostala chytľavá formulka – protest proti korupcii. Avšak organizátori sú už viac ako známi. A aj keď to môže vyznievať neuveriteľne, ale áno, bohužiaľ je to tak. Jedným z lídrov protestov je ten istý Daniel Lipšic, čo v roku 2012… Sekundujú mu Alojz Hlina, Igor Matovič a Richard Sulík. V skratke povedané, súčasná opozičná úderka.

Okrem zmeny na postoch organizátorov je zaujímavá aj zmena v prístupe médií. Odhliadnuc od faktu, že súčasným opozičným protikorupčným protestom sa starajú o celkom slušné promo ešte pred samotnou realizáciou protestu, nedá sa nevšimnúť si aj nasledovnú skutočnosť.

Titulky týkajúce sa posledného protestu:

tvnoviny.sk (Markíza): Pochod proti korupcii. V Bratislave sa búrili tisícky ľudí
tyzden.sk: 5000 ľudí prišlo pred Národnú radu
SME: Na proteste proti korupcii bolo 
niekoľko tisíc ľudí
Topky.sk:  Takto tisícky ľudí demonštrovali: Srholec, Handzuš a herci poslali vláde odkaz!
Noviny.sk (JOJ): Protest proti korupcii vo vláde. V Bratislave skandovali tisíce ľudí
Aktualne.sk: Stop korupcii. Viac ako dve tisíc ľudí pochodovalo na parlament
Aktuality.sk: Demonštrácie v Bratislave: Dav pochodoval na parlament (odhad v článku viac ako 2500 ľudí)
atď…

Korunu tomu celému nasadila FB stránka antiFICO, ktorá má na sociálnej sieti viac ako 112 tisíc lajkujúcich a na sociálnych sieťach figuruje aj ako  hostiteľ aktuálnych protikorupčných protestov, svojim statusom:

Rekapitulácia dnešnej akcie…
Mnohé médiá si urobili zábery z námestia pred 17:00 keď sa ľudia ešte len schádzali. Postupne sa snažili korigovať počty účastníkov. Reálne bolo najviac ľudí o 17:30 – 19:30, keď sa k pochodu pridávali ďalší a ďalší. Pred NR SR pripochodovalo zhruba 5000 ľudí. Ulica Palisády bola komepletne zaplnená davom. Najviac ma dojali „čísla“ o počtoch v niektorých médiách, ktoré uviedli pár stovák až tisícka ľudí. Takže pre všetkých, ktorí stále nevedia ako vyzerá „pár stovák“, pripájam fotky. Zajtra ráno skúsime aj nejaké video. Prosím o zdieľanie, nech celé Slovensko vidí tých „pár stovák“

Táto stránka je samozrejme v réžii Lipšica a spol, čo dokazuje aj mazanie a blokovanie nepohodlných príspevkov resp. užívateľov. Blokovanie vás čaká ak poukážete na skutočnosť, že kauzy nemá iba SMER, ale aj ďalšie politické strany, alebo. že Lipšic teraz bojuje proti korupcii, avšak pred dvomi rokmi bojoval proti ľuďom.

Vráťme sa ale k realite tisícov búriacich sa ľudí. Nakoľko médiá informujú o niečom veľkom a šikovne to dotvárajú profesionálnymi fotkami. Ale bolo to naozaj tak? Na fotografii nižšie je letecký záber námestia SNP, na ktorom je vyznačených 1160 osôb…

Samozrejme sa objavia argumenty, že väčšina ľudí sa pridala až pri pochode k parlamentu. Aj jeden z organizátorov Igor Matovič počet účastníkov opieral o počet rozdaných sviečok, ktorých malo byť 3600 a to sa ešte cca 50 metrovému zástupu pochodujúcich ľudí sviečky neušli.

Avšak keď si opäť pozriete letecký záber pred NR SR a spočítate zapálené sviečky, tak napočítate okolo 960 svetielok. Ľudí tam je samozrejme viac, lebo nie všetci mali zapálenú sviečku, ale 5000?

parlament960

Takže je viac ako evidentné, že médiá sú týmto protestom nápomocné a budia dojem obrovského odporu. A politickým organizátorom dokonca už pomáhajú aj „celebrity“ typu Latinák, Stanke, Srholec a ďalší…

Otázku, komu a prečo toto všetko čo som popísal vyhovuje, si musí zodpovedať každý sám…

 

Ak sa vám článok páčil, môžete ho zdieľať medzi známych. Ďakujem.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

DISKUSIA K ČLÁNKU

39 Komentárov k článku "KLAMÚ MÉDIÁ NA ČELE S OPOZÍCIOU ÚMYSELNE?"

Upozorniť ma na
avatar
Zoradiť podľa:   najnovšie | najstaršie | najpopulárnejšie
Rudolf Klučiar
Nezareg.

Súhlasím s komentárom Petra Nebehaja.Ja sa držím na radu svojej starej mamy,ktorá bola tažko veriaca,narodila sa ešte v 19 storočí a tá mi vždy hovorila,aby som utekal čo najdalej od ludí ktorí majú plné ústa pana boha..

Peter Nebehaj
Nezareg.

už dávno hovorím že Lipšic je najnesympatickejší,najzradnejší a najzákernejší hajzel na slovenskej politickej scéne,ako vôbec môže s takým hajzlom niekto spolupracovať.Oháňa sa krížom a na nohách má kopytá a na hlave rožky.Radšej by som Musolínimu veril ako jemu!!

piko
Nezareg.

neprehnali ste to označením celebrity z konca príspevku? :)

dano
Nezareg.

karol to nemyslite vazne .

Karol
Nezareg.

Coze? konfrontacia vlastnych dojmov s realitou sa zda neuveritelna?

Karol
Nezareg.

Este jedna poznamka, zeby si najblizsie nesplietal blbosti o tom, ze tieto protesty organizju dajaki profesionali, asi mimozemstania napojeni na americku ambasadadu; organizuju si to ti 4protagonisti so svojimi ludmi.
Nestoji za tym americka vlada ani dalsie kraviny okolo toho.

Martin
Nezareg.

Michal Handzuš – je to pomsta za to, že Vám SMER nechcel povoliť výstavbu (tretieho banskobystrického) štadióna na úkor mestského parku pod pamätníkom SNP?

Pavol Malček
Nezareg.

konečne niekto poukázal na to, že henti styria (matovic, lipsic, sulik, hlina) si na nespokojnych ludoch robia svoju spinavu kampan. lipsic este pred par rokmi stal presne na opacnej strane barikady… je ako prostitutka. nie len politicka ale aj moralna

wpDiscuz