NEPOUŽITÉ VOLEBNÉ HLASOVACIE LÍSTKY SI UŽ NA PAMIATKU NEZOBERIETE

2
2054

Ak ste boli doteraz zvyknutí zobrať si po odhlasovaní vo voľbách nepoužité hlasovacie lístky so sebou domov, tak tomu by malo byť po novom koniec.

Ako vyplýva z informácií súvisiacimi s blížiacimi sa voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky (budú konať v marci) vynášanie nepoužitých hlasovacích lístkov bude zakázané a každý kto nepoužité hlasovacie lístky neodloží na miesto na to vyhradené v hlasovacej miestnosti sa dopustí priestupku.

A za takýto priestupok by mu mala byť ešte aj uložená pokuta vo výške 33 Eur.

Foto: Martin Perduk

Opatrenie má mať údajne súvis „s bojom“ proti kupovaniu hlasov, pri ktorom predávači hlasov napr. v osadách si po odchode voliča z hlasovacej miestnosti kontrolovali, či volič upravil „ten správny“ lístok.

Ak je to pravda, tak opäť tu máme dôkaz, ako si štát svoju neschopnosť trestania vinných kompenzuje buzeráciou a trestaním nevinných.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

2 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Robo

Asi chcu zamedzit volebnym podvodom. Vlozis prazdnu obalku, zoberies cisty volebny listok von. Tam ho odovzdas nejakemu koordinatorovi, skasnes zopar € a ides domov. Vyplneny volebny listok da koordinator dalsiemu adeptovi na € zarobok a povie mu, aby doniesol cisty volebny listok ktory vyplni a tak dalej…..

Janko

Mozu byt radi ze vobec niekto chodi volit a nie robit veci ktore ludi akurat tak odradia. A potom placu ze je nizka ucast. Vela ludi si povie tak to kaslem ani tam nejdem ajtak nieje koho volit.