POLITICKÝ FANATIZMUS

2
2790
Zdroj: facebook.com

Posledné týždne sú krásnou ukážkou toho, ako politický fanatizmus ľuďom zatemňuje mozog. Niektoré osoby podľahli tomuto fanatizmu natoľko, že stratili aj posledné zvyšky zdravého rozumu a úsudku. A čo je najsmutnejšie, najviac takýchto fanatikov sa aktuálne vyskytuje v tábore fanúšikov tzv. pravice.

Áno počujete dobre. Medzi tými, čo sa nejedenkrát vyjadrujú o voličoch Smeru ako menej inteligentných. Áno v tábore tých, čo zvyknú svoju politiku pasovať do pozície niečoho lepšieho, prínosnejšieho, prospešnejšieho. Ale je tomu naozaj tak?

Ja sa týchto fanatikov pýtam. Aký prínos ma šírenie nenávisti a urážok, namiesto priznania si vlastného zlyhania? Aký prínos má uplatňovanie vám vyhovujúceho dvojakého metra, namiesto vlastnej sebareflexie?

Aby som to vysvetlil.

Aktuálne je asi najviac nenávisti šírenej v súvislosti s tzv. zradou. Hlavne voliči SaS a OĽaNO-NOVA si vlastné zlyhanie vybíjajú na iných. Tým ich zlyhaním myslím slabý volebný výsledok pravice. Tá totiž nemá dostatok kresiel na získanie väčšiny v parlamente a preto nedokáže zostaviť vládu.

Keďže sú aktuálne možné už iba dve možnosti – pokúsiť sa zložiť vládu so Smerom, alebo bude úradnícka vláda – stranyMost-Híd a Sieť začínajú rokovať so Smerom. A toto má byť tá zrada.

Avšak ak toto niekto nazýva zradou, rozsieva v súvislosti s tým nenávisť a chce sa tváriť že to nečakal, alebo je to úplný hlupák, alebo vypočítavý primitívny štváč.

Prečo hlupák? Procházka totiž PRED VOĽBAMI minimálne raz spoluprácu so Smerom pripúšťal. Bugár dokonca PRED VOĽBAMI v prípade zlyhania pravice o koalícii so Smerom otvorene hovoril. Obaja sa taktiež v predvolebných diskusiách k možnej spolupráci so Smerom vyjadrovali vyhýbavo a nechávali si otvorené zadné vrátka. Takže ak chce teraz niekto tvrdiť, že to čo sa deje teraz absolútne nečakal, je to hlupák.

Ak to však podvedome aj čakal, ale naďalej hovorí o zrade, potom je to už vypočítavý primitívny štváč. Snaží sa tým totiž z tejto asi aj pre Slovensko nezávidenia hodnej situácie vyťažiť primitívnym spôsobom hlasy v prospech SVOJEJ STRANY, bez ohľadu na realitu. A pokojne s týmto cieľom rozsieva medzi ľudí ďalšiu nenávisť.

Čo sa týka toho dvojakého metra, tak niektorým ľuďom v zápale ľavicovo-pravicového politického fanatizmu načisto zlyháva súdnosť.

A tí istí ľudia, čo sa neuveriteľne pohoršovali nad fotkami Fica na parkovisku v garáži Hiltonu či fotkami Počiatka na jachte J&T, lebo to bol jasný dôkaz niečoho, pri dovolenkových fotkách Borisa Kollára s Piťom iba mávnu rukou, lebo to je staré a nič to neznamená. Veď Boris povedal (čo na tom, že raz tak potom inak).

Tí istí čo starý údajný spis tajných služieb Gorila brali ako písmo sväté a veci v ňom popísané ako  jasný dôkaz niečoho, v prípade údajných dokumentov tajnej služby o aktivitách Borisa Kollára už iba mávli rukou, že to je staré a nič to neznamená. Lebo Boris je pravica…

A takto by sa dalo dlho pokračovať. Podstata a princípy idú bokom. Ohýbajú si ich podľa toho, čo je pre ich politickí košiar vyhovujúce. Vymyslia, prekrútia, ospravedlnia, odsúdia, znenávidia iba to čo treba. Presne tak isto, ako tie „smerácke ovce“,  „tupí ficovoliči“,…

A keď im to vyhovuje, dokážu dokonca aj blažene krochkať a zdieľať status človeka, čo dokázateľne klamal, štval, podvádzal, zrádzal. Ale aktuálne rozširuje tú ich populárnu „zradnú“ nenávisť…

Zdroj: facebook.com
Zdroj: facebook.com

PS.: už pred voľbami som bol ohodnotený ako „smerácky potkan“, tak po prípadnom nepochopení podstaty tohto článku ma skúste onálepkovať niečim iným ;)

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

2 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
dd

Ako stary bloger by si mohol ideu clanku zhrnut do troch viet? Predpokladam ze ti teraz nikto nerozumie. Do teraz som ti -+ rozumel.