SCHIZOFRÉNIA PROJEKTU KONSPIRATORI.SK, ALEBO AKO Z VÁS ROBIA IDIOTOV

4
3593

„Ochráňte svoju značku pred spojením so sporným obsahom. Sme verejná databáza webových stránok s neserióznym, klamlivým, podvodným, konšpiračným alebo propagandistickým obsahom. Pomôžeme vám zabrániť tomu, aby sa vaša reklama zobrazovala na weboch, ktoré môžu poškodiť vašu reputáciu.“ A teraz sa pozrime na realitu.

Už pred pár dňami som písal, že v celom tom projekte ide podľa mňa predovšetkým o naháňanie peňazí z Google reklám a nie o nejaké vyššie princípy. Ako inak by sa dalo vysvetliť, že hovoria o ochrane značky iných a nedokážu ochrániť ani svoju značku?

Ale k veci. Autorom projektu je spoločnosť NetSuccess s.r.o. (spoluvlastníkom je spoločnosť Petit Press a.s.) a takto sa o projekte konspiratori.sk vyjadruje jej riaditeľ Ján Urbančík.

Zdroj foto: konspiratori.sk
Zdroj foto: konspiratori.sk

Medzi spoločnosťami, ktoré iniciatívu verejne podporujú sa nachádza aj Platon Technologies s.r.o.

Zdroj foto: konspiratori.sk
Zdroj foto: konspiratori.sk

Po prekliknutí sa priamo na stránku spoločnosti Platon Technologies si môžete prečítať ďalšie vyjadrenie Jána Urbančíka z NetSucces s.r.o. takéhoto znenia: „Spoločnosť Platon Technologies sme si vybrali ako nášho dodávateľa hostingových služieb pred mnohými rokmi a ostávame s nimi dodnes. CMS systém, ktorý implementujeme, si vyžaduje špeciálne nastavenie, ktorým nám vždy radi vyjdu v ústrety. Naše weby tak bežia rýchlo a bez problémov.“

Zdroj foto: platon.sk
Zdroj foto: platon.sk

Keď však začnete skúmať „Zoznam stránok so sporným obsahom“, ktorý vyprodukovala komisia v zložení: Pavol Hordoš, Oto Hudec, Michal Hvorecký, Marián Jaslovský, Juraj Mýtny, Matúš Ritomský, Maroš Rudnay, Juraj Smatana, Eduard Stloukal, Filip Struhárik, Alexej Fulmek a Dávid Tvrdoň, na 32.mieste s priemerným hodnotením komisie 7,9. sa nachádza portál hlavnespravy.sk  (pozn. 10 bodov znamená, že člen komisie je 100% presvedčený o nevhodnosti akejkoľvek inzercie na danom webe a ako sa uvádza na stránke projektu „Vzhľadom na to, že naším cieľom je najmä ochrániť dobré meno zadávateľov inzercie, za nevhodné weby považujeme všetky s indexom vyšším ako 4“).

Po kliknutí na informácie o stránke hlavnespravy.sk, sa vám otvoria screenshoty  publikovaných článkov ako dôkaz o šírení neprávd. Ale na týchto screenshotoch nájdete aj toto:

Zdroj foto: konspiratori.sk
Zdroj foto: konspiratori.sk
Zdroj foto: konspiratori.sk
Zdroj foto: konspiratori.sk

Áno, je to tak ako to vidíte. Na stránke, ktorú „odborná“ komisia vyhodnotila ako nevhodnú pre inzerciu sa aj v čase publikovania tohto článku nachádzajú upozornenia a priame odkazy na Platon Technologies, cez ktoré sa prekliknete na stánku s vyjadrením Jána Urbančíka uvedeným už vyššie. Platon Technologies totiž podporuje aj iniciatívu konspiratori.sk (figuruje v nej ako technologický partner) a zároveň poskytuje aj webhosting pre hlavnespravy.sk.

Čiže dokonca cez priamu reklamu (i keď možno bezplatnú) jedného zo „závadných“ webov zistíte, že „závadný“ web vlastne beží na hostingu tej istej spoločnosti, spolu s ktorou autor projektu konspiratori.sk dlhodobo spolupracuje a zároveň spoločnými silami varujú pred inzerovaním na „závadných“ stránkach. Lebo autori projektu majú mandát na označovanie webov na neetické, keďže sú „digitálna agentúra, ktorá nechce ohroziť reputáciu svojich klientov.“

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

4 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Nepto

Dobry den pan Gaso, Dakujem za Vas zaujem o nasu firmu Platon Technologies, ktorej som konatelom. Spravne ste odhalili, ze obe stranky (a aj mnoho dalsich) bezi na nasich serveroch v nasej serverovni. Sme hostingova firma, ktora sa snazi zabezpecit bezproblemovy chod co najvacsej casti slovenskeho internetu. Z reakcii nasich zakaznikov usudzujeme, ze sa nam to celkom dari:) Mozno ste o nas zatial nepoculi, lebo neoplyvame silnym marketingom. O to viac si vazime KAZDEHO zakaznika a starame sa o neho najlepsie ako vieme. Ked niekto ako prejav vdaky umiestni na svoju stranku Platon logo, sme VZDY zato vdacni. Nikdy by… Zobraziť viac >>

aj mákowý

pocujte Jombik,

vsak vy ani netusite, ako ste si nakadili do vlastnych ust.
well done.

Konšpirátor

Dobry den pan konatel!

Nie je pravdepodobne ze v tomto pripade ide o jednostranne zvazenu nezistnu reklamu od vasho zakaznika. Okrem ineho to naznacuje redircounter na HSP. Mozete potvrdit ze s portalom Hlavnespravy.sk ste v Platon.sk ohladne tohto bannera nemali uzavretu nejaku dohodu ( barter apod. )?

Urcite velmi dobre viete kolko pristupov ste mali na web platon.sk prostrednictvom kliku na spominane logo Platon.sk umiestneneho na webe Hlavnespravy.sk. Mozete zverejnit pocet tychto pristupov za rok 2016 a za april 2016?
Vopred vdaka.