KONSPIRATORI.SK – IDE HLAVNE O PENIAZE

4
4822

Veľmi veľa ľudí sa dnes na sociálnej sieti facebook rozkokošovalo nad novou stránkou konspiratori.sk. Prečítal som si na túto aktivitu rôzne názory od neférového boja počnúc, po dehonestáciu osoby Juraja Smatanu končiac. Mňa osobne však táto iniciatíva veľmi potešila.

„Sme verejná databáza webových stránok s neserióznym, klamlivým, podvodným, konšpiračným alebo propagandistickým obsahom. Pomôžeme vám zabrániť tomu, aby sa vaša reklama zobrazovala na weboch, ktoré môžu poškodiť vašu reputáciu“ uvádzajú autori stránky konspiratori.sk.  Človek by si mohol chvíľami až myslieť že naďabil na nejaký ušľachtilý projekt. Avšak človek by mal medzi riadkami čítať aj „Chceme pomôcť tomu, aby sa dvihli šance pre naše príjmy“.

Že o čom to hovorím? A že prečo ma to vlastne potešilo?

No keď pozriete autora projektu, odkáže vás to na spoločnosť  NetSuccess, s. r. o. Jej riaditeľ na stránke projektu konspiratori.sk uvádza „Celých 8 rokov fungovania spoločnosti nie je naším cieľom nič iné, iba spokojnosť našich klientov. Tento projekt vzišiel z presvedčenia, že je to tá najlepšia vec, ktorú pre nich môžeme urobiť. Klamstvo, nezmysly a nepodložené informácie sú každodennou súčasťou života. Ale prečo by sme to mali my ako agentúra, alebo naši klienti priamo finančne podporovať?! „

Pri pohľade do obchodného registra vidíte, že spoločníkom s ďaleko najväčším vkladom je spoločnosť Petit Press a.s.

Zdroj: orsr.sk
Zdroj: orsr.sk

Áno, je to tá istá spoločnosť, ktorá prevádzkuje aj stránku sme.sk, na ktorej používateľom blokujúcim Google reklamu už dlhšiu dobu vyskakuje „návrh“ na odblokovanie týchto reklám t.j. otvorenie finančného kohútika v prospech sme.sk.

Zdroj: sme.sk
Zdroj: sme.sk

Alexej Fulmek z hodnotiacej komisie konspiratori.sk založil denník SME a dodnes je generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva vydavateľstva Petit Press.

A môžete ma teraz hoci aj označiť za konšpirátora, ale ja osobne si myslím, že SME a spol. sa týmito aktivitami hlavne snaží „plátáť diery“ v mešci s peniazmi zvanom Google reklama o ktorý sa taktiež uchádza spolu s ostatnými tzv. konšpirátormi. V praxi totiž znamená, že každé euro z tohto mešca končiace u konšpirátora znižuje podiel z mešca pre samotné SME.

Reči o poškodzovaní reputácie sú pre mňa iba zásterkou, lebo keby si ja zaplatím Google reklamu napríklad na predaj svojich výrobkov, tak je mi úplne ukradnuté, či sa človek objednávajúci si môj produkt dostane do môjho obchodu cez reklamu na stránke typu pisemebludy.sk, alebo sme.sk.

Reputáciu si skôr poškodzujú tí, čo si nechávajú Google reklamu zobrazovať na svojich stránkach, keďže tá môže byť v mnohých prípadoch v úplnom rozpore s ich vlastnými hodnotami…

No a tu sa dostávame k tej mojej radosti. Tento najnovší počin je pre mňa dôkazom, že im na peniazoch z Google reklám záleží viac ako som si myslel a preto je blokovanie reklám na ich stránke správna voľba. Doteraz o „nešťastnom“ utekaní peňazí z Google reklám iba viac-menej rozprávali a toto je prvý reálny krok, ktorým sa snažia prejsť k činom a reálne riešiť túto situáciu. Škoda že nevieme, aké percento ich rozpočtu tieto príjmy tvoria…

PS.: tých čo vyvíjajú svoje aktivity z presvedčenia a nie pre peniaze, žiadne takéto aktivity nemôžu ohroziť. A ak sa kolektívu okolo Fulmeka, Smatanu a spol. podarí v tábore tých čo neľubkajú prečistiť prospechárov od principiálnych, ešte im aj poďakujem :)

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

4 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Sledujte aktualizácie
xDD

Platon.sk ,technologický partner projektu Konšpirátori.sk dáva zobrazovať svoju reklamu na webe Hlavnespravy.sk aj keď má tento web /podľa konšpiračného projektu smetiarskych bláznov/ údajne nevhodný obsah. Fraška a trapas jak bejk. To si teda poriadne nasrala do huby táto pseudohumanistická lúza!

1stein

veru preto na sme nechodim a ani na dennikN. bez adblocku sa vacsina stranok ani neda pozerat