VÝZVA K ROZUMU

0
2067

Asi budem teraz za rypálka, ale iba sa teraz zamýšľam nad tým čo som zažil za posledný mesiac pri dvoch zahraničných výjazdoch.

Som občan štátu, ktorý je v EÚ. Mám platné osobné doklady, register trestov mám čistý. Sám za svoje si zaplatím cestovanie v rámci EÚ. Časť z mnou zaplatených peňazí ide samozrejme v prospech EÚ cez dane.

Na švajčiarskych hraniciach však musím ukazovať mužíčkom s pištoľkami svoj občiansky aby ma pustili ďalej. Pri leteckej kontrole predchádzajúcej ceste do Grécka sa mi iní ľudkovia s pištoľkami cez rôzne skenery a detektory pozerajú hádam aj do riti.

Všetko to musím brať ako normálne, byť slušný, trpezlivý, poslušný, lebo bezpečnosť bla bla bla.

A potom čítam správy, v ktorých sa novinárske a iné indivíduá pohoršujú napríklad nad tým, aké je to strašné, že si niekto dovolí zastavovať občanov štátu, ktorý ani nie je v EÚ. Občanov, ktorí ani nemajú doklady a boh vie čo majú v registroch trestov. Aké je to hrozné, že si niekto dovolí zakročiť proti tým, čo sa po takomto zastavení nevedia spratať do kože a začnú robiť výtržnosti a bordel.

Čo je toto za systém, v ktorom ja mám rešpektovať pravidlá, ktoré iní rešpektovať nemusia? Nie je to nejako postavené na hlavu? A čo majú vlastne v hlave ľudia používajúci a obhajujúci tento dvojaký meter?

PS.: Aby to náhodou niekto nepochopil zle, tento príspevok nie je mierený proti ľuďom čo utekajú do bezpečia v snahe zachrániť si holý život. Je namierený proti vojnovým, migrantským a ďalším štváčom, ktorý rôznymi prekrúcaniami a dvojakými metrami hrajú na city a manipulujú naivných ľudí tak ako to vyhovuje ich záujmom.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre