TOP VÝMYSLY, HLÚPOSTI A KONŠPIRÁCIE O UKRAJINE

0
124
Zdroj foto: facebook.com

S takýmto statusom uviedlo SME na facebooku svoj článok „Štyri najväčšie nezmysly o dianí na Ukrajine“, neskôr aktualizovaný na „Výber z najväčších nezmyslov o dianí na Ukrajine“.  V článku tvrdia, že zostavili „prehľad zaujímavých omylov, neprávd alebo klamstiev z posledných týždňov“.  Diskusia k článku samozrejme nie je dovolená. Článok je pomerne rozsiahly a objasňuje viacero „výmyslov, hlúpostí a konšpirácií“. Tak sa na niektoré objasňenia pozrime.

1. Symbolika OSN a iné staré videá

V tomto prípade sa SME snaží spochybniť konšpirácie o nasadení bojovej techniky so symbolikou OSN no keď sa čitateľ dopracuje k podstate toho, čo sa rozoberá, zistí, že konšpiráciu s istotou vyvrátiť nevedia, keďže použijú iba ďalšiu konšpiráciu „prinajmenšom samotné video nemusí byť autentické“ a okorenia to ďalšou konšpiráciou  „portál Lifenews.ru podozrievajú,  z napojenia na ruské tajné služby“. Je to náhoda, že tvrdenia sú tiež napísané v podstate konšpiračne a alibisticky a nie v štýle, video nie je autentické, resp. portál je napojený na tajné služby?

2. Kyjev a fašizmus

V bode 2 sa snažia vyvracať správy o vládnucich fašistoch a extrémizme. A hoci sa snažili informácie o fašistoch a extrémizme zo všetkých síl zľahčovať, v skutočnosti tvrdením „fašisti alebo neonacisti nie sú v poriadku, ale boli len malou súčasťou protestov v Kyjeve“ potvrdili účasť fašistov a neonacistov na protestoch, ďalším tvrdením „Členovia radikálneho hnutia Pravý sektor páchali násilnosti, no ich vplyv je obmedzený“ potvrdili aj násilnosti Pravého sektora aj jeho vplyv a dokonca ďalšími tvrdeniami potvrdili aj rasizmus strany či antisemitizmus na tribúne majdanu, keďže napísali „rasizmus neprejavuje viac než Janukovyčova Strana regiónov alebo napríklad ruská politická garnitúra“ a „na tribúne na majdane zaznelo pri tisícoch vystúpení len jediné antisemitské vyhlásenie

5. Fiktívny lekár a mŕtva žena

Pri vyvracaní konšpirácie o mŕtvej žene, pre istotu opäť použili iba konšpiráciu, že fotka „takisto zrejme nie je autentická“.

Takže aj takéto je mienkotvorné spravodajstvo, ktoré musí byť zaručene pravdivé, keďže sa musí prijať bez diskusie…

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre