STRACH NÁS ČOSKORO ZABIJE

0
1778

Píše sa rok 2012. Nachádzame sa viac ako 22 rokov po páde komunizmu, ktorý zvykne byť označovaný ako režim strachu. Keďže v tom čase som bol iba malé dieťa, k danému obdobiu sa mi je ťažko vyjadriť. Môžem iba vysloviť svoj názor, že celá revolúcia bola vzhľadom na súčasný stav a zotrvanie množstva osôb z minulého režimu na vplyvných pozíciách pravdepodobne iba dobre naplánované divadlo…

Vrátim sa ale do súčasnosti. Opäť našej spoločnosti vládne obrovský strach. V dnešnej dobe sú ľudia terorizovaný strachom, ktorý produkuje perfektne spolupracujúci štvorlístok skazy:

– politické strany

– korporácie

– banky

– spriaznené médiá

Ťažko povedať, kto z toho slobodu a klasické hodnoty zabíjajúceho štvorlístka je najhorší, keďže všetko sú to z hľadiska čistoty spoločenských hodnôt zločinecké spolky. Politické strany to sú v podstate skupinky gaunerov, ktorý sa spolu združujú, navzájom sa kryjú, rovnako kryjú zvyšok štvorlístka a celé sa to snažia legalizovať pod rúškom zákonov. Značná časť zákonov je v podstate bič na občana, aby sa neodvážil postaviť proti tomu štvorlístku. Keď má občan strach, neodváži sa svoj názor a často krát aj pravdu prezentovať verejne. Zopár príkladov.

Ľudia sa boja verejne povedať, že Čarnogurský, Dzurinda, Fico, Mikloš a mnohí ďalší politici sú zlodeji, nakoľko existuje zákon, ktorý takéto veci zakazuje rozprávať… Faktom však je, že práve títo páni a množstvo ďalších sú plne zodpovední za to, že budúcim generáciám zanechali dlh cez 30 miliárd eur svojou neschopnosťou spravovať štát a v podstate tieto generácie poriadne okradli. A ak si aj napriek tomu myslíte, že  politické strany a politici sú tu preto aby vás reprezentovali, tak si spomeňte  napríklad čo chceli ľudia (cez 70%) počas vojny v Juhoslávii, prípadne pri ESM a čo aj tak urobili politici…

Rovnako sa ľudia boja verejne povedať že Markíza, TV Joj a mnohé ďalšie médiá klamú ľudí, nakoľko na to existuje ďalší zákon, čo to zakazuje. Faktom však je, že práve mainstreamové médiá sú poprepájané v rámci tohto štvorlístka skazy a cielenými správami, prípadne výberom „vhodných“ príspevkov sa snažia držať ľudí v kľude. To vyhovuje politikom a koniec koncov aj bankám a korporáciám, ktoré sa im za to štedro odmeňujú. A ak si myslíte, že klamem, zaspomínajte si na spravodajstvo od 22.6. do 29.6. a pozrite si obrázok v titulke, alebo si pozrite toto video o Islande… žeby ste to v médiách nevideli?

Čo sa bánk týka, máte zákonom zakázané vyzývať ľudí k hromadnému výberu peňazí. Prečo? Lebo banky sú nastavené tak aby ľudí cez úroky okrádali čo možno najrýchlejšie a v najväčšej možnej miere a preto požičiavajú omnoho viac peňazí, ako do nich ľudia vkladajú. Z tohto dôvodu by mali problém vyplatiť peniaze všetkým, čo by si ich chceli naraz vybrať. Peniaze v podstate dostanú iba virtuálnu podobu. Čiže takto zákonom sa pekne požehnalo toto nehanebné okrádanie.

A takto by sa dalo pokračovať a pokračovať. Zákonov prispôsobených na ochranu spomínaného štvorlístka a v neprospech slobody a lepšieho, spravodlivejšieho života občanov je obrovské množstvo. A ak čoskoro ľudia nepotlačia svoj strach z mašinérie tohto štvorlístka, nepostavia politické strany mimo zákon, nezačnú sledovať vierohodné médiá, nezačnú podporovať sebestačnosť svojej krajiny na úkor korporácií, neuvedomia si zvrhlosť bánk, tak sme na najlepšej ceste stať sa novodobými otrokmi.

PS.: ľudia sa z vyššie spomínaných dôvodov boja prejavovať aj na internete. Dôkazom pre mňa bolo to, že v ankete o diskusiách väčšina ľudí hlasovala za anonymné diskusie. Avšak vzhľadom na to, že sa snažím o prebúdzanie ľudí, poprosím aj trošku odvahy. Pokiaľ si za niečím stojím, musím mať odvahu napísať to aj pod svojím menom (keď už nie pravým, tak aspoň dlhodobejšie používaným). Práve preto som sa rozhodol ponechať už iba neanonymné diskusie (vytvoriť meno napríklad na FB (prípadne Yahoo, AOL, Hotmail) zaberie ani nie minútu a netreba tam zadávať žiadne osobné údaje). A prestante sa báť, ako na to bude reagovať vaše okolie. Mnohokrát budete možno príjemne prekvapení…


Pocitadlo.sk

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre