SÚDRUH MARTIN KLUS

0
57
Zdroj foto: facebook.com

Súdruh rotarián Martin Klus sa cítí netrpezlivo. Nevie sa dočkať, kedy na čínsku cestu obmedzovania obsahu internetu nastúpi po dnešnom vzore ČR aj SR. Ako hovorí: „Očakávam, že podobný krok nastane už veľmi skoro aj u nás na Slovensku.“

Podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka z r. 2003 je cenzúra „úr. posúdenie vecí určených na uverejnenie z hľadiska št., polit. záujmov a morálky“, podľa Slovníka súčasného slovenského jazyka z roku 2006 je cenzúra „úradné skúmanie obsahu písaných a tlačených materiálov; obmedzenie al. zákaz informácií určených na zverejnenie“.

Podľa súdruha Klusa ale samozrejme to, že české a možno aj slovenské úrady po preskúmaní a posúdení obsahu jednoducho obmedzia zverejnené materiály tým, že vypnú nejaké webové stránky, cenzúra nie. Ako kovaný súdruh práve naopak hovorí o „obrane“ a dokonca ešte lamentuje, že „Už dávno sme to mali urobiť.“

Milý súdruh Klus. Asi budeš sklamaný, ale ak si myslíš že problém s dôveryhodnosťou vyriešiš cenzúrou, tak sa mýliš presne tak isto ako sa mýlili starší a skúsenejší súdruhovia, ktorí tu boli a cenzurovali dávno pred tebou. Bude to totiž fungovať presne naopak.

A ono koreňom tohto problému nie sú ani bludy na internete, ani ako ty hovoríš „naivní a hlupáci“ čo to čítajú. Koreňom problému je, že vy, súdruhovia čo zastávate významné a vážne verejné funkcie ste ich svojim správaním a činnosťou tak degradovali, že ľudia už veria radšej hoci aj nereálnemu výmyslu, ako vám :)

PS: to Sloboda v názve strany si už konečne zmeňte na niečo pre vaše zmýšľanie výstižnejšie :)

FOTOZdroj statusu:
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre