PRO-PALESTÍNSKI DEMONŠTRANTI ZAÚTOČILI V RAKÚSKU NA IZRAELSKÝ FUTBALOVÝ TÍM

0
101
Screenshot z youtube.com

Priateľský futbalový zápas izraelského a francúzskeho tímu v Rakúsku bol poznačený incidentom, pri ktorom niekoľko pro-palestínskych demonštrantov vtrhlo na trávnik a zaútočilo na izraelských hráčov.

Zápas medzi tímami Maccabi Haifa (Izrael) a LOSC Lille (Francúzsko), sa hral na futbalovom ihrisku v meste Bischofshofen, nachádzajúcom sa v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko.

Tesne pred koncom zápasu približne 20 demonštrantov mávajúcich palestínskymi vlajkami vbehlo na ihrisko. Najskôr sa pokúsili zaútočiť na kapitána izraelského mužstva Yossiho Benayouna a potom na ostatných hráčov.

Podľa vyjadrenia polície, pri incidente nebol nikto zranený.  Izraelskí hráči museli čakať v šatni ešte asi hodinu po zápase a nakoniec opustili štadión pod policajnou ochranou.

Medzitým futbalový klub Maccabi Haifa útok na svoj tím odsúdil a uviedol, že medzi demonštrantami boli väčšinou „migranti z Turecka“.

Rakúsky minister zahraničia Sebastian Kurz útok na izraelský tím taktiež odsúdil.

„Žiadam úplné vyšetrenie týchto incidentov. Páchatelia musia byť postavení pred súd, pretože v Rakúsku by mala byť absolútne nulová tolerancia voči náboženskému, alebo antisemitskému násiliu“ uviedol vo vyhlásení.

Celosvetové protesty vyvolalo začatie izraelskej vojenskej operácie v Gaze, pričom niektoré protesty prerastajú do násilností.

Izraelská vojenská operácia si doteraz vyžiadala životy viac ako 700 Palestínčanov a medzi obeťami je aj množstvo detí. Izrael sa však ani napriek medzinárodnej kritike na zastavenie ofenzívy nechystá.

Zdroj: RT

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre