ZHROMAŽDENIE NA PODPORU IZRAELA AJ V BRATISLAVE

0
141
Zdroj foto: facebook.com

V pondelok o 17. hodine sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave konalo zhromaždenie, prostredníctvom ktorého zúčastnení prejavovali svoju podporu Izraelu.

Podujatie nieslo názov „Nechajme Izrael žiť“, pričom udalosť súvisiaca s podujatím, ktorú na sociálnej sieti vytvorila náboženská organizácia Zbor Viery apelovala na ľudí, aby účasťou na verejnom zhromaždení prišli „prejaviť svoju podporu Izraelu, jedinej demokratickej krajine na blízkom východe“.

Zhromaždenie bolo podľa popisu udalosti organizované občianskou iniciatívou, kresťanskými spoločenstvami a občianskými združeniami na Slovensku. Okrem spomínaného Zboru Viery na podujatie prostredníctvom svojich stránok pozývalo napríklad aj kresťanské spoločenstvo Milosť či nezisková organizácia Ježiš Kristus Žije.

Na námestí sa zhromaždilo približne 200 ľudí, ktorý mali okrem izraelských vlajok v rukách aj rôzne transparenty s odkazmi napr. „Nenávisť voči Izraelu, novodobý antisemitizmus“, alebo „Hamas prosíme prestaňte vraždiť palestínske deti“.

Svojou účasťou podujatie podporil aj izraelský veľvyslanec Alexander Ben-Zvi, europoslanec Branislav Škripek, pastor kresťanských spoločenstiev Slovenska Jaroslav Kríž, bývala hovorkyňa vlády Ivety Radičovej Ľubica Lesná a bezpečnostný analytik Ivo Samson.

Viac foto TU

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre