KORSUŇSKÝ POGROM

0
692

„Operácia na Kryme sa začala lžami o obetiach. Rusko poslalo svojich vojakov na Krym na ochranu ruských občanov. Lenže tým sa nič nestalo.“ Aj takéto tvrdenia bolo možné nájsť v spravodajstve slovenských médií informujúcich o tom, ako Rusko obsadilo Krym“.

Vo víre udalostí mainstreamovými médiami pretláčaného „Euromajdanu“ v Kyjeve sa súčasne udiali na Ukrajine udalosti, ktoré súčasná kyjevská vláda nemá záujem zverejniť. Jednou z nich je tzv. Korsuňský pogrom.

V noci z 20. na 21. februára 2014 neďaleko mesta Korsuň ozbrojení aktivisti Euromajdanu zastavili autobusy, ktoré sa vracali z Kyjeva na Krym a viezli niekoľko stoviek „antimajdanovcov“. Autobusy vypálili a porozbíjali a cestujúcich, vrátane žien a mladých ľudí čakalo ťažké bitie a ponižovanie len preto, lebo odmietli spievať ukrajinskú hymnu a kričať „Sláva Ukrajine!“ Niektorým ľuďom sa podarilo ukryť v blízkom lesíku, mnohí však to šťastie nemali.

Doteraz je 30 ľudí nezvestných a podľa predbežných informácií bolo zavraždených 7 ľudí. Tento masový zločin zostal bez trestu: žiadne trestné obvinenie a žiadny z útočníkov nebol zatknutý…

Podľa režiséra nižšie uverejneného dokumentu Sergeja Golovčenka: „Žijeme v dobe desivých tragédií, zahrnutých v tejto tragickej línii. Počas našej práce na tomto dokumente došlo na Ukrajine k ďalším hrozným udalostiam v Odese, Mariupole a Luhansku. Podľa môjho názoru sme ukázali a popísali tie veci, na ktoré v žiadnom prípade nesmieme zabudnúť.“

aktualizované 7.8.2014 20:29

ZDROJwww.zemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre