AJ MAJSTER TESÁR SA NIEKEDY UTNE A NIEKTORÝ MOŽNO AJ ÚMYSELNE

0
2252
Screenshot z google.com

Google vám ich predstaví slovami „Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu.“ Áno, reč je o najčítanejšom spravodajskom portáli sme.sk.

V dnešnom článku s názvom „Ruské lietadlá podnikli ďalšie nálety v Sýrii“ priniesli „rýchle a dôveryhodná správy“ o prebiehajúcej ruskej vojenskej operácii v Sýrii.

To že sa tam odvolávali na informácie od „proopozičnej opozície“ ma pobavilo, nakoľko takýto „brept“ sa môže stať každému.

Ale to, že tam zneužívali fotografiu dieťaťa prežívajúceho utrpenie, lebo zapadá do kontextu, tak to ma rozosmutnelo.

V článku totiž informujú o tom, že „Podľa Národnej koalície sýrskych revolučných a opozičných síl ruské nálety usmrtili 36 civilistov – vrátane piatich detí a jedného príslušníka civilnej obrany známej pod názvom Biele helmy.“

A krátko nato v odstavci nazvanom „Moskva chce dôkazy“ vložili spomínanú veľkú smutnú fotografiu zo sociálnej siete twitter, pri ktorej je v angličtine napísane „Rusko dnes uskutočnilo nálet v Homse. 33 zabitých civilistov vrátane 3 detí a 1 dobrovoľníka civilnej obrany.“ Príspevok mal na twitteri dátum 30.9. 2015.

Screenshot zo stránok www.sme.sk
Screenshot zo stránok www.sme.sk

Spomínaná fotografia sa však na twitteri objavila na inom účte už aj 25.9., pričom jej vtedajší popis hovoril o zraneniach spôsobených následkami rakiet vypálených zo sýrskych vládnych bojových lietadiel.

Článok po výčitkách čitateľov medzičasom aktualizovali, takže to o čom som písal vyššie sa tam už nenachádza, ale twitterový účet „The White Helmets“ u nich ani po klamaní s fotografiou evidentne na dôveryhodnosti nestratil a tentokrát slúžil iným statusom ako protiváha k tvrdeniu ruského ministerstva obrany, že pri útokoch údajne nebola zasiahnutá civilná infraštruktúra ani priľahlé oblasti.

PS.: tí čo sa vytešujete a chválite Rusov, že konečne začali bombardovať Sýriu, nože skúste trošku aj rozum zapojiť do tej svojej zvrátenej radosti…

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre