NEPRIESTRELNÉ „PRIKRÝVKY“ BUDÚ CHRÁNIŤ ŠTUDENTOV PRED STREĽBOU

0
93
Príklad použitia nepriestrelnej "deky" (Foto: bodyguardblanket.com)

Vzhľadom na množstvo útokov so strelnou zbraňou, ktoré sa odohrali na amerických školách v uplynulom desaťročí, jedna americká spoločnosť uviedla na trh produkt, ktorý by mal byť nápomocný pri ochrane študentov pred streľbou.

Bodyguard Blanket, „deka“ navrhnutá a vyrobená spoločnosťou ProTecht, má tvar hrubého nepriestrelného obdĺžnika, ktorý môžu študenti v prípade tragédie na škole nosiť na chrbte. Výrobok je dodávaný s popruhmi pripomínajúcimi popruhy na batohu a je údajne schopný ochrániť deti proti klincom, črepom z kovu, rovnako ako aj guľkám.

ProTecht zverejnil aj video z testu „deky“ skúšobnou streľbou, pričom tá je vyrobená z rovnakého materiálu, aký sa používa pri produktoch, ktoré slúžia na ochranu príslušníkov armády či polície.

Pôvodná  myšlienka sa zrodila v snahe prísť s nápadom, ako ochrániť deti bez prístupu k úkrytom pred tornádami, keďže vplyvom nepriaznivého počasia hrozí veľké nebezpečenstvo úrazu pomocou lietajúcich trosiek.

Myšlienka nepriestrelnej deky prišla po medializácii prípadu, kedy University of Maryland investovala tisíce dolárov do najmenej 200 nepriestrelných štítov, ktoré majú pomôcť profesorom univerzity zaistiť bezpečnosť komunity v prípade útoku.

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre