PRAVÝ SEKTOR HROZÍ 48 HODINOVÝM ULTIMÁTOM PREZIDENTOVI UKRAJINY

0
213

Pred niekoľkými hodinami začalo plynúť 48 hodinové ultimátum súčasnému prezidentovi Ukrajiny, ktoré mu dala organizácia Pravý Sektor. Tá mu zaslala nasledujúci list:

List vojensko-politického hnutia „Pravý Sektor“ prezidentovi Ukrajiny

V súčasnej dobe sa spolu s otvorenou agresiu Ruska aktivizuje vnútorná kontrarevolúcia. Jej predvoj sú revanšistické sily na ministerstve vnútra a to aj na najvyšších miestach. Hlavou banditsko-separatistickej policajnej skupiny je chránenec Moskvy, generál Evdokimov. On a jeho podriadení robia všetko pre to, aby zničili úspech našej revolúcie a pripravili cestu pre separatistické a teroristické skupiny do Kyjeva.

Príkladom jeho násilných anti-ukrajinských aktivít sú neustále pokusy zničiť ukrajinské dobrovoľnícke hnutie založené predvojom Revolúcie a v súčasnosti národnooslobodzovacou vojnou – „Pravý Sektor“. Od zabitia nášho brata Alexandra Muzyčka a po nedávnom vývoji v oblasti Stryje, Dnepropetrovska, Kyjeva a ďalších mestách, ide zo strany polície o metodickú hru v prospech separatistov a moskovských okupantov. Vzdávajúc Krym, Doneck a Luhansk, tisíce prechádzajú na stranu nepriateľa, a napriek tomu dostávajú plat od štátu a policajné krysy v tyle bojujú s účastníkmi bojov po celej Ukrajine.

V posledných týždňoch sa policajné zadržiavanie, zatýkanie, bitie, pátranie, zhabanie bojových zbraní, dotklo desiatok dobrovoľných bojovníkov Ukrajinskej jednotky „Pravý Sektor“.  

V tejto súvislosti vyzývame prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka aby okamžite obnovil poriadok na ministerstve vnútra, prepustením notoricky známych zástupcov anti-ukrajinských síl z pozícií na ministerstve vnútra a začal vyšetrovanie ich trestnej činnosti.

Tiež požadujeme prepustenie všetkých zadržiavaných osôb, ukončenie všetkých trestných konaní proti vojakom dobrovoľníckeho ukrajinského zboru „Pravý Sektor“ a iných dobrovoľníckych jednotiek a navrátenie všetkých nezákonne zhabaných zbraní a vozidiel vo vojnovej zóne.

V prípade nesplnenia našich požiadaviek do 48 hodín, budeme musieť stiahnuť všetky svoje sily z predných línií, vyhlásiť všeobecnú mobilizáciu rezervných práporov a začať pochod do Kyjeva za účelom „rýchlej reformy“ na ministerstve vnútra. Kolóna „Pravého Sektora“ pôjde plne vyzbrojená.

Obraciame sa na našich bratov bojujúcich s inými dobrovoľnými útvarmi a jednotkami ozbrojených síl Ukrajiny, rovnako ako na všetkých revolučných aktivistov Majdanu aby podporili naše požiadavky a konečne vniesli poriadok no ministerstvo vnútra.

Odstrániť pomocníkov teroristov v policajných uniformách z ukrajinskej zeme!

Sláva národu! Smrť nepriateľom! 

16.8.2014 

Vodca „Právého Sektoru“ Dmito Jaroš
Veliteľ Dobrovoľníckeho Ukrajinskéh Zboru Andrij Stempickij

ZDROJ

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre