PRAVDEPODOBNE ŽIJEM V ÚPLNE INOM SVETE

0
1552

„Občania sú s Kiskovým výkonom funkcie spokojní“. To dnes odznelo z väčšiny veľkých slovenských médií. Samozrejme to bolo podložené prieskumom verejnej mienky, v ktorom sa  viac než 70% opýtaných vyjadrilo, že sú s jeho pôsobením na poste prezidenta SR veľmi resp. skôr spokojní. Čiže 7 z 10 ľudí z vášho/môjho okolia podľa medializovaného prieskumu Kiskovi fandí.

Hovorím si, asi bude chyba v mojom okolí. V tom by bol totiž úspech, ak by som našiel aspoň 2 ľudí z 10, ktorí by Kiskovi po roku jeho vystrájania v úrade ešte fandili.

Ale prieskumu, ktorým argumentujú médiá môžem zaručene veriť. Vypracovala ho totiž agentúra FOCUS. Áno je to tá istá agentúra, ktorú 26.11.1991 ešte pod názvom Centrum pre sociálnu analýzu spol. s r.o. v skratke – CSA spol. s r.o. zakladala spolu s ďalšími osobami PhDr. Zora Bútorová , CSc. Áno, je to tá istá pani Bútorová, ktorá má za manžela pána Doc. PhDr. Martina Bútoru. Áno, je to ten istý Martin Bútora, ktorý v súčasnej agentúre FOCUS figuroval v období prípravy pôdy pre družinu Dzurindovcov v tzv. boji proti mečiarizmu. Áno, ten istý Martin Bútora, ktorý je poradcom súčasného prezidenta SR Andreja Kisku.

Pre objektívnosť treba dodať, že Bútorovci už v aktuálnej štruktúre agentúry priamo nefigurujú. Zostala tam napr. už iba ich kolegyňa z Inštitútu pre verejné otázky Oľga Gyárfášová. 

Zaujímavo v tejto súvislosti vyznieva aj anketa zverejnená na stránkach televízie Markíza. Keď ma na ňu včera niekto upozornil (cca 12 hodín po jej zverejnení), tak približne polovica hlasujúcich (t.j. cca 10 tisíc ľudí)  zahlasovalo pri hodnotení aktivít prezidenta pre možnosť „Vôbec sa mi nepáči čo robí“ a druhá polovica ho hodnotila pozitívne.

Potom som si prečítal komentáre, z ktorých bola drvivá väčšina jeho kritikou a hoci sa mi vzhľadom na tie kometnáre zdal pomer hlasov 50/50 zvláštny, celé som to zhodnotil slovami „Tie komentáre aj výsledky ankety sú krásnym zrkadlom jeho práce…“, čím som narážal na totálne rozdeľovanie spoločnosti.

V priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín však v ankete došlo k pre mňa zázračnému zvratu. A zatiaľ čo počet pochvalných hlasov sa prakticky strojnásobil, kritických pribudlo už iba niečo cez tisíc. Vo finále to znamená, že 70% hlasujúcich je spokojných. Komentáre v diskusii samozrejme pribúdali úplne v opačnom pomere, ako hlasy hodnotiace prácu prezidenta.

Síce ma pri tejto príležitosti ihneď napadol legendárny „pohybujúci sa“ dôkazový kameň v živých správach Markízy, no ani napriek tomu a ani napriek tomu, že prieskum hodnotenia prezidenta pochádza od agentúry, ktorú zakladala manželka jeho súčasného poradcu nevylučujem, že 7 z 10 Slovákov je na Kisku naozaj pyšných.

Ja pravdepodobne žijem v úplne  inom svete. A ako hodnotíte rok prezidentovania Andreja Kisku vy?

Aký bol podľa vás rok Andreja Kisku vo funkcii?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre