„NAJDÔVERYHODNEJŠIE“ SPRAVODAJSTVO V ČR

0
76
Fotografia zo štadióna v Donecku (Foto: AFP)

„Nejdůvěryhodnější zpravodajství na českém internetu“. Takýmto popisom sa v internetových vyhľadávačoch pýši spravodajský portál českej televízie ČT24. V našich zemepisných šírkach je širokou verejnosťou práve Česká televízia vnímaná ako pozitívny príklad pre našu verejnoprávnu televíziu.

Avšak nie je všetko tak, ako na prvý pohľad vyzerá, resp. ako je napísané v popisoch samotnej inštitúcie. Svedčí o tom aj spravodajstvo odvysielane pred niekoľkými dňami.

20.5.2014 bola v hlavnej spravodajskej relácii odvysielaná reportáž s názvom „Protest proti separatistům“ v ktorom Česká televízia informovala o tom, ako „Doněck na východě Ukrajiny ovládl mírový protest proti separatistům. Statisíce zaměstnanců k akci vyzval tamní nejbohatší podnikatel Rinat Achmetov.“

V reportáži moderátorka Aneta Savarová dokonca hovorí o tom, ako „Lidé zaplnili stadion Shakhtaru Donetsk“, pričom tvrdenie bolo dokreslené záberom na tribúnu s množstvom ľudí mávajúcimi vlajočkami. Vzhľadom na skutočnosť, že štadión má kapacitu cez 50 tisíc divákov, to bolo celé veľmi pôsobivé.

Reportáž si môžete pozrieť tu: >>TU<<

Aká však bola realita a koľko ľudí bolo na štadióne v skutočnosti si môžete pozrieť na videu nižšie…

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre