LEPŠIE AKO FICO

1
2001

Toto je smutná realita dnešných dní. Predvolebné kampane sú v plnom prúde. Ľudia sa začínajú separovať na skupinky, ktoré za každú cenu obhajujú „svoju“ vyvolenú stranu či kandidáta z nej. Akékoľvek pravdivé fakty vyznievajúce či už v neprospech strany samotnej, alebo niektorého z jej zástupcov pôsobia na týchto fanúšikov ako červené súkno na býka v aréne.  Množstvo diskusií je namiesto slušnej faktickej argumentácie plné vzájomnej nevraživosti a osobných urážok.

Po zhliadnutí viacerých takýchto výmen názorov si nedá nevšimnúť aj jeden mňa zarážajúci fenomén. Je ním časté používanie argumentov  v štýle „lepšie ako Fico“. Ja takúto argumentáciu asi nikdy v živote nepochopím. Všetci samozrejme vieme, že Fico je zloduch a klamár. Ale tvrdenia v štýle „lepšie ako Fico“ sa predsa nedajú používať ako nejaké argumenty pri rozhodovaní o tom, čo je dobré a čo je zlé, resp. čo je správne a čo nesprávne.

Ľudia sa v tejto predvolebnej eufórii vôbec nezamýšľajú nad podstatou vecí. Voľba strán, či kandidátov s odôvodnením v štýle „lepšie ako Fico“ pre našu spoločnosť neveští nič dobré. Ide totiž o dobrovoľné prehliadanie faktov a jediné čo sa dá takým prístupom zmeniť sú akurát mená zloduchov.

Naozajstná zmena v spoločnosti príde asi až vtedy, keď nákladné predvolebné kampane stratia zmysel (mimochodom sú iba o tvárach a sľuboch-nikdy nie o tom, čo ten-ktorý človek urobil pre túto spoločnosť) a keď budú politici žiť na úrovni minimálne priemerného občana (jedine tak zostane zabezpečený ich naozajstný kontakt s každodennou realitou). Čiže až vtedy, keď sa väčšina ľudí začne orientovať na charakterných ľudí bez čo i len najmenšieho prižmúrenia oka z dôvodov v štýle „lepšie ako Fico“.

PS.: Tomu aby sa stalo niečo takéto však musí predchádzať pozretie sa do zrkadla každého jedného z nás…

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Načo Meno

Idú voľby, vyberajte, prajem pevnú ruku a chladnú hlavu … Motto: Biľak bol vlastizradca spoluzodpovedný za okupáciu Československa v roku 1968. Mená 115 vlastizradcov, ktorí hlasovali za pozvanie vojsk NATO na územia Slovenska v novembri 2015 Abrhan Pavol Andreánsky Ladislav Babič Ján Bagačka Michal Baláž Vladimír Bastrnák Tibor Baška Jaroslav Bobík Jozef Brixi Otto Brocka Július Bublavý Dušan Bugár Béla Csicsai Gabriel Čaplovič Dušan Čepák Rastislav Číž Miroslav Daniš Zoltán Demian Jaroslav Droba Juraj Duchoň Daniel Dzurinda Mikuláš Érsek Árpád Faič Vladimír Fedor Martin Figeľ Ján Fitz Peter Frešo Pavol Fronc Martin Gabániová Darina Galis Dušan Galko Ľubomír Gašparovič Štefan… Zobraziť viac >>