HEJ ŠKOLÁCI, VÁĽATE SI DOMA?

0
1335
Zdroj: facebook.com

Ja som už mimo študentského slangu, ale vzhľadom na úroveň slovenského šoubiznisu si myslím, že budem schopný písať tak, aby ste ma pochopili. Tak začnime. Hanba na vaše šmatlavé hlavy. Ale fakt. Ja viem, že pre mnohých z vás je Džastyn Bíbr niečo ako poloboh, no uvedomte si jednu vec. Náš celý dnešný svet je o peniazoch. Chcete nadupaný mobil, I-pad či terový Internet aj na záchode? Chcete tieto cool vecičky riešiť v štýlových adidách, Guči pulovríku a chálovať pri tom brutálne chálky? A potom ste nervózni keď na to vaši rodičia nemajú? Že nie sú evry?  Nemajú šušne? Kristus vie ako dnes voláte peniaze…

Proste peniaze nie sú. Rodičia z výplaty platia nájom, školné, vodné, stočné, hradia výdavky za jedlo, a tak ďalej… proste riešia výdavky ktoré platiť musia inak by vám zobrali aj to málo čo máte. A teda ak niečo platiť musia, je logické že málokedy im ostane na to, čo by platiť aj chceli. A to vadí aj vám. Telka vám od malička masíruje mozgy. Vašim rodičom tiež pekne nakladajú v správach každý večer. Ale to by bolo na dlhšiu debatu… Skutočnosť je taká, že peniaze, ktoré vaši rodičia zarobia, mnohí krvopotne sú bezmilosti vycicjavané. Vaši rodičia sú okrádaní. To znamená že aj vy ste okrádaní. A zadlžovaní. Kým? No predsa našou vládou. To, čo vám a vašim rodičom tlačia politici do hláv sú obyčajné kaleráby. A teraz k veci.

Vy si dnes užívate voľno. Kvôli štrajku. Prečo štrajkujú učitelia? Kvôli peniazom. Aby im zlodejská vláda zdvihla ich platy. Platy, ktoré majú veľmi nízke vzhľadom na prácu ktorú robia. Na jednej strane majú pravdu. No je to riešenie? Prepáčte, ale myslím že kvalita školstva je strašná. Chýbajú vám knihy, učebné pomôcky a ktovie čo ešte. Kto za to môže? Vláda. Je jedno či modrá, červená alebo fialová. Vláda ktorá ulieva peniaze do vreciek svojich ľudí a preto tie prostriedky nejdú na potrebné vybavenie. To sa len tak nespraví aj keby vláda pristúpila na ich požiadavky.
Kam patria zlodeji? Do basy. Čo je za človeka ten, ktorý kradne od vlastných? JE TO ZRADCA !
Nechce to veľa. Len nám dospelým ukážte, že ste aj tak stále frajeri. Spravte si jednoduchý transparent, alebo len vytlačte na A4, že svojich učiteľov v štrajku podporujete. Ale upozorňujte hlavne na to, že zdroje všetkých problémov nie sú iba v platoch učiteľov. Upozorňujte na to, že sa tu od nežnej revolúcie už 23 rokov veselo a beztrestne kradne. BEZTRESTNE. A tomu treba povedať rázne STAČILO !
Ak to vaši učitelia nechápu, tak im to vysvetlite. Ak to nechcú chápať, vyhláste študentský štrajk.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre