GAZDA

3
2701
Zdroj foto: youtube.com

Ako je to teraz po voľbách s vašou alergiou na pojem líder pravice?
„Zdá sa mi, že je postihnutý ťažkou infláciou, aj preto, že sa zaňho pasovalo už toľko ľudí. Od začiatku som vravel, že sa mi nepáči darwinistický súboj o to, kto si to bude môcť napísať na dres, aj keď si myslím, že to patrí k tomu kontaktnému športu, ktorým politika je. Práve preto, že je to také obnosené a obchytkané, nijako neprahnem po tom, aby som bol takto označovaný. Gazda je krajšie slovo.“ Radoslav Prochádzka pre denník SME 18. marca 2014.


2.júna 2014 obvinil taktiež podobne charakterný Obyčajný Igor novodobého Gazdu, že sa ho mal snažiť zapojiť do nelegálneho financovania jeho predvolebnej prezidenskej kampane. Gazda v minulosti vždy tvrdil, že všetky peniaze na kampaň išli cez transparentný účet. Keď sa našla suma vo výške 11-tisíc eur, ktorá dokázatelne cez tento účet nešla, Gazda to hodil na podriadených. Obyčajný Igor opakovane mediálne vyzýval Gazdu, aby svoje klamstvá vyvrátil podstúpením testu na detektore lži.


Reakcie Gazdu k účasti absolvovania testu na detektore lži za účelom vyvrátenia podozrenia z čierneho financovania prezidentskej kampane.

3. jún 2014

24. jún 2014

26. jún 2014 (pôvodne sľúbené absolvovanie testu na detektore lži zrušil)


22. júla 2014 sa na internete “objavila” zostrihaná nahrávka rozhovoru Gazdu s Obyčajným Igorom.

Gazda: Tá baba čo bola od teba, alebo čo, tak hovorila, že viete to platiť tak, že nejako, že časť oficiálne, časť neoficiálne. Tak ty musíš povedať. Že koľko. Že jak to chceš. Nám to je.
Gazda: Jak mi , jak mi ty to umožníš.
Matovič: Jak ty chceš, ty povedz.
Gazda: Pol na pol


Matovič: Toto by si chcel zaplatiť pol na pol približne, tak?
Gazda: Jak s tým nemáš ty problém. Lebo pri takom objeme to proste nemá kto ako odkontrolovať.
Matovič: Dépeháčka tam je nejakých 2 800 eur asi z tohto.
Gazda: Uhm.
Matovič: A tebe je jedno aký pomer by tam potom bol?
Gazda: Mne áno.
Matovič: Čiže teoreticky aj 90 percent bez dokladu?
Gazda: Uhm.

A takáto bola Gazdova reakcia na spomínaný zostrih

V máji 2015 sa na internet dostala už aj celá nezostrihaná nahrávka:


30. novembra 2015 Gazda pred médiami tvrdil, že za úver, ktorý jeho strane poskytla Fio Banka ručí predpokladaným volebným výsledkom siete (z ktorého vyplývajú príjmy od štátu) a celým svojim majetkom. Podľa výpisov z katastra z toho istého dňa však celým svojim majetkom za úver neručil.

V januári 2016 informoval na tlačovej konferencii Boris Kollár, že aj on išiel na rokovanie s Fio Bankou do Prahy požiadať o úver na základe preferencií svojej strany, avšak od banky dostal odpoveď že „na samotnú pohľadávku zo štátu nedávame nič“. Banka má podľa vyjadrení Kollár aj pri takýchto úveroch vyžadovať nejaké ďalšie zaistenie.

Priamu reakciu Gazdu na tieto skutočnosti som nezaznamenal, iba vyjadrenie hovorkyne strany Sieť v znení „Financovanie #Siete je čisté a pod najväčšou verejnou kontrolou, aká je možná. Cieľom nášho úsilia nie je šíriť bludy o iných, ale predstaviť ľuďom plán, ktorý zvýši kvalitu ich života. Šírenie bludov prenechávame tým, ktorí žiadny takýto plán nemajú“. (Ak nájdete nejaký článok o tejto problematike na portáloch sme.sk a dennikn.sk tak mi ho prosím pošlite, alebo dajte do komentára).


To čo je popísané vyššie je len také malé nahliadnutie do charakteru nášho novodobého Gazdu.

PS.: pán Boh zaplať za takého Gazdu a aby to všetko nebolo také vážne, tak ešte jedna malá úsmevná konšpirácia

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
3 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
ph

Gazdovi sa hovorca Ján Orlovský vykašlal na funkciu a išiel robiť šéfa sorošovcom. Lepšie platia a lepšia je aj možnosť kariérneho rastu. Možno sa mu podarí zopakovať Ivetkin scenár :-)
http://osf.sk/pribehy/nadacia-otvorenej-spolocnosti-ma-noveho-riaditela/

Gargy

Máš tam chybu Tlačová konferencia Borisa bola v Januári 2016 a nie 2015 (potom tento komentár vymaž ak chceš) :)