FOTOGRAFIA MICHELLE OBAMOVEJ ROZBEHLA INTERNETOVÚ ANTI-DRONOVÚ KAMPAŇ

0
83

Americká prvá dáma Michelle Obamaová zverejnením obrázku na podporu 200 školáčok unesených v Nigérii rozbehla na internete anti-dronovú kampaň a niektorí porovnávali činy jej manžela s Boko Haram, islamistickým hnutím, ktoré študentky unieslo.

Michelle Obamová prostredníctvom svojho účtu na sieti Instagram zverejnila minulý týždeň fotografiu so statusom: „Naše modlitby sú s chýbajúcimi nigérijskými dievčatami a ich rodinami. Je čas # priviesť naše dievčatá späť. -Mo“. A na zverejnenej fotografii Obamová drží v rukách odkaz s nápisom: „# priviesť naše dievčatá späť“. Odkaz sa po internete rýchlo rozširoval a množstvo ľudí sa na základe neho dopracovalo k informáciám o tragickom únose školáčok zo strany radikálnej islamistickej skupiny.

Our prayers are with the missing Nigerian girls and their families. It’s time to #BringBackOurGirls. -mo

Príspevok, ktorý zdieľa Michelle Obama (archived) (@michelleobama44),

Jej príspevok však nezostala bez povšimnutia ani u kritikov prezidenta Obamu. Užívatelia na sociálnej sieti twitter začali zverejňovať či už vo photoshope upravené obrázky, alebo svoje fotografie, na ktorých držali ​​vlastné odkazy, ktorými vyjadrovali svoje nesuhlasné stanovisko s používaním dronov.

Na základe informácií, ktoré začiatkom tohto roka zverejnila organizácia Bureau of Investigative Journalism bolo totiž počas piatich rokov Obamovho úradovania na Blízkom východe pomocou dronov zabitých najmenej 2400 ľudí. A hoci aj kritici priznávajú, že mnohí z nich môžu byť bojovníci, útoky spôsobili aj množstvo nešťastí v rodinách civilistov, najmä v Pakistane, kde útorky dronov výrazne prispeli k protiamerickým náladám.

Zdroj RT

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre