BOL NAOZAJ POTUPENÝ ANDREJ KISKA?

21
6181

Predstavte si cintorín na Slovensku, na ktorom je pochovaných 6845 ľudí. Potom si predstavte, že sa tento cintorín zneužije na politické účely, vďaka čomu príde na tento cintorín malá skupina ľudí, ktorá keď tam zaregistruje človeka, ktorého neobľubuje, začnete na neho na plné ústa pokrikovať, nadávať, pískať. Priamo na mieste posledného odpočinku tých 6845 ľudí. A ešte si predstavte, že následne niekto celý tento úkaz ešte začne vyzdvihovať vo svoj prospech. Že vám to niečo pripomína?

Áno, hovorím o udalostiach zo Slavína.  Ten je posledným miestom odpočinku tisícok ľudí, ktorých životy predčasne ukončila vraždiaca vojnová mašinéria. Ľudia namiesto toho, aby si prišli uctiť pamiatku týchto nešťastníkov ako ľudia, skočili na lep politickým štváčom a iba ma utvrdili v mojom názore, v akom bahne sa nachádza naša spoločnosť. A dovolím si pri tejto príležitosti upraviť jedno vyjadrenie podľa svojho názoru.

Naša spoločnosť slovenská, ochrankyňa ríše tatranského orla bola na Veľkú noc hanebne potupená. Mainstram píše tak ako obvykle, vie čo činí. Alternatíva už poklesla na úroveň mainstreamu plateného priamo zo strachu a štvania a rovnako emocionálne  a vypočítavo pľuje na ľudí. Dokonca už vyčarila aj zvrátenosť, zvrátenejšiu ako mainstream; Kiskovo vypískanie a pokrik “hanba” na cintoríne sú vyzdvihnuté vo forme hanebnej potupy Kisku. Ibaže nepostrehla podstatný rozdiel. A ten je priam hmatateľný: je niečo iné, keď sa vyzdvihuje vypískanie a pokrikovanie na politika pred jeho úradom či na ulici a niečo iné, keď sa vyzdvihuje vypískanie a pokrikovanie na politika na cintoríne s kalkulkáciou, že snáď zúročí líniu systémového odporu, ktorú predpísalo alternatívne krídlo. Našou najväčšou slabinou je zamieňať si kritiku mainstreamu a predstaviteľov systémového establishmentu s automatickým adorovaním alternatívy a jej myšlienok a predstaviteľov.

Svet sa zmenil. Jediná moja obava je, že takéto debakle hodnôt budú viesť k ešte väčšiemu prepadu stavu spoločnosti. Čoskoro sa totiž môžeme dočkať ďalších činov, ktoré budú pri pretláčaní názorov alternatívy zachádzať ešte ďalej. A po Rostasovom zatrúbení na útok proti Farárikovi vo Zvolene zachádzanie ďalej už asi aj začalo… Verme, že spoločne prispejeme k udržaniu odvekej rovnováhy medzi Dobrom a Zlom. Príjemný pondelok želám vám všetkým…

21
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
6 Diskusné vlákna
15 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
5 Autori komentárov
Antikapitalistaslovak@slovan.skMilan MuchaJÁN GAŠOslovak_slovan Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Marek
Nezareg.
Marek

Pokiaľ berieš za alternatívu Z&V, či pár skupín na FB, tak tvoj komentár je trefný, no taká Spravodajská alternatíva, Free pub, Disidenti.org, Despiteborders.com, Medzičas.sk a iné v podstate nemainstreamové weby sa k niečomu takému neuchýlili. :)

slovak_slovan
Nezareg.
slovak_slovan

A po Rostasovom zatrúbení na útok proti Farárikovi vo Zvolene zachádzanie ďalej už asi aj začalo… Verme, že spoločne prispejeme k udržaniu odvekej rovnováhy medzi Dobrom a Zlom. … ..O tom zatrubeni neviem, viem vsak ze Fararik je sucana paralela pre minulych zarytych odusevnenych obhajcov rezimu. Aka bola odveka rovnovaha Dobra a Zla? Vie to niekto podlozit?. Co je toto za filozofiu? Zlo neutralizuje (nici) Dobro. Zlo a Dobro nedokazu koexistovat v absolutne. Poviem priklad: Nech su dvaja ludia. Jeden ja absolutne zly a druhy absolutne dobry. Absolutne zly visi nad priepastou. Absolutne dobry ho zachrani, ten zly ho zhodi… Zobraziť viac >>

Milan Mucha
Nezareg.

presne tak, ani ja s tym nesuhlasim.. aka rovnovaha? zlo ma dostat na kecku a este aj na solar plexus..

slovak_slovan
Nezareg.
slovak_slovan

Vo videu je na zaciatku pocut ze skupinka s Fararikom bola dost hlucna. Nebol som tam tak to neviem dostatocne posudit. Viem vsak ze nedavno sa spustila v masmediach propaganda (resp, antipropaganda) aka v europskych modernych demokraciach asi nema obdobu (blokovanie diskusie, celodenni a teda asi plateni diskusni trolovia, Smatanov index, porucanie americkych ambasadorov, think-tankov…) a da sa prepokladat, ze to nakoniec zajde az ku tvrdej, zakonom podopretej cenzure (vitaj demokracia). Ak islo o vopred ohlasenu besedu s citatelmi tak tam tato skupinka nemala co robit co oni dobre vedia, pretoze nejde o citatelov ale o nepriatelov (precitany e-mail). Mozno… Zobraziť viac >>

Milan Mucha
Nezareg.

prave z ucty k padlym osloboditelom mi osobne pride vhodne “privitat” toho sciento-oligarchickeho vlastizradcu tak ako sa stalo, aj ked som tam nebol. samozrejme, mozno tak urobit aj na inych miestach, najlepsie vsade, aby sa tu vobec necitil dobre, ked uz tomuto statu z celeho mozocku skodi. moze byt rad ze nehnije v base, zasluzil by si uranove bane.

slovak_slovan
Nezareg.
slovak_slovan

Nasiel som dost zaujimavu diskusiu k tomuto clanku na FB. Pre tam i tu diskutujucich posielam hudobne zamyslenie. Skuste sa vzit do odpovede pochovaneho vojaka, ktoremu pride na hrob falosne plakat vojnovy stvac. Co by asi tak tento vojak povedal? Ja osobne by som ho zobral sebe pod zem, ak by to bolo v mojich silach! IMHO nic padleho v boji nemoze vytocit viac, ako falosna, hrana poklona a pieta na jeho hrobe. To ze Kiska tam bol najviac falosny v zhromazdeni snad nikomu netreba dokazovat. Fico je hovado, no titul vojnovy stvac si zatial absolutne nezasluzi, Lavrov je rusky… Zobraziť viac >>

Antikapitalista
Nezareg.
Antikapitalista

Si úplne mimo, Ján Gašo…
Kiska predovšetkým zhanobil pamiatku našich osloboditeľov svojou kriváckou papuľou, zneuctil ich svojimi krvavými majdanskými paprčami a pošliapal ich pamätník svojimi diabolskými americkými kopytami.

Že na to dav upozornil pískaním a nadávaním, nie je zhanobenie pamätníka, ale hanobiteľa, ktorému to vykričali aj na mieste, ktoré si dovolil navyše v takej slávnostnej chvíli svojou samotnou prítomnosťou tak drzo zhanobiť.

Je to ako keby som si prišiel uctiť pamiatku židov do pamätníka Jad Vašem v rovnošate SS.