AJ TAKTO SA KISKOV OSTROV STABILITY STARÁ O NAŠU BEZPEČNOSŤ

1
3259
Andrej v prítomnosti Baracka Obamu Foto: www.facebook.com/AndrejKiska

Určite si pamätáte chválospevy nášho anjela Andreja, keď sa na Slovensku v marci 2015 objavil turecký führer Recep Tayyip Erdogan. Okrem iného sme sa dozvedeli aj to, že “práve v tomto nepokojnom svete je Turecko skutočne takým ostrovom stability a prosperity, ale aj takým pilierom a štítom voči hrozbám pre našu bezpečnosť”.  Andrej pritom narážal na blízkovýchodné hrozby Islamského štátu, terorizmu a politicko-bezpečnostnej nestability.

https://youtu.be/imClzBlBwG0?t=7m47s

Väčšina populácie teraz sleduje v súvislosti s Tureckom hlavne dianie okolo zostrelenia ruského bombardéra SU-24, avšak včera preletela agentúrnymi správami aj ďalšia správa ako sa tento ostrov stability starajúci sa o našu bezpečnosť snaží zatočiť s “terorizmom”.

Istambulský súd včera rozhodol o uväznení dvoch tureckých novinárov (šéfredaktora denníka Cumhuriyet Cana Dündara a zástupcu regionálneho vydania Erdema Güla), pričom vo väzení budú minimálne do začiatku súdneho procesu, nakoľko čelia obvineniu z terorizmu a vyzradenia štátnych tajomstiev.

Novinári mali prsty v zverejnení príbehu a fotografií na ktorých boli nafotené turecké kamióny pašujúce zbrane pre sýrskych militantov. Erdogan sa už po prevalení aféry vyhrážal, že “osoba, ktorá stála za príbehom, zaplatí vysokú cenu”.

https://www.youtube.com/watch?v=h8DqoZ2GjAU

Takže keby som mal tú možnosť, určite by som sa rád nášho anjela Andreja spýtal, ako konkrétne napomohlo napríklad to zostrelenie ruského bombardéra k eliminácii politicko-bezpečnostnej nestability? Alebo ako napomáha boju s terorizmom väznenie novinárov zverejňujúcich zvrátené štátne tajomstvá o pašovaní zbraní pre hrdlorezov?

0 0 hlas
Article Rating
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
papuľa

Andrej je chuj (alebo ujo?) – takto to v minulosti prehlásil Gašparovič o Kováčovi, ale na Andreja to pasuje viac jako oblek, v ktorom sa krčí vedľa tých amerických krásavcov. Podľa “postoja” by som ho tipoval na ľavičiaka, lebo je ohnutý vľavo, že?