SPÁJA ALEBO ROZPÁJA OBČANOV?

0
836

Dobré výsledky našich športovcov na medzinárodnej úrovni sú jednou z vecí, čo dokážu Slovákov spájať viac, než čokoľvek iné. Vďaka nim dokážu prísť na námestie či športovisko so slovenskou vlajkou v ruke desiatky tisíc ľudí, vďaka nim dokáže množstvo ľudí ťahať za jeden povraz (nielen pri fandení).

Aktivity športovcov pomáhajú množstvu ľudí aspoň nachvíľu zabudnúť na svoje každodenné starosti, vyvolávajú v nich pocit národnej hrdosti, či radosti.

Presne na opčnej strane sú politici. Tí svojimi aktivitami občanov permanentne rozdeľujú. Šíria medzi nimi vzájomnú nevraživosť, zlobu, nenávisť.

Keď v roku 2014 prichádzal do politiky istý Andrej z Popradu, uviedol sa slovami „“Chcem byť prezident, ktorý chce spájať občanov, spájať našu krajinu. Určite nebudem prezident, ktorý by chcel našu krajinu rozdeľovať a hájiť záujmy niektorých politických strán, alebo, v úvodzovkách, opozície. Chcem byť prezidentom ľudí.“

Andrej z Popradu sa po dvoch rokoch svojich aktivít v politike ocitol zhodou okolností v prítomnosti športovcov, ktorí v týchto dňoch robia radosť množstvo Slovákov. A takéto reakcie získaval od občanov, ktorých sa „snaží“ už dva roky spájať… (Diskusia je pod videom z jeho návštevy na FB stránke Slovenského futbalového zväzu)

Video z prezidentovej návštevy v šatni

PS.: mám pocit, že Andrejovi sa to spájanie nejako zadrhlo. Inak pamätáte si ešte prezidenta Gašparoviča? Ten naozaj spájal občanov. Smiali sa z neho všetci spoločne:)

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre