SLOVENSKO A KISKA

2
1199
Andrej v prítomnosti Baracka Obamu Foto: www.facebook.com/AndrejKiska

Na Slovensku som bol naposledy pred niekoľkými týždňami. Chodievam tam pravidelne. Je to totiž môj domov. S manželkou si auto nepožičiavame, pretože sa snažíme využívať verejnú dopravu. Tá je miestami v žalostnom stave, preto sa ju snažíme aspoň svojou troškou podporiť jej využívaním. Hore-dolu naprieč celým Slovenskom toho máme nacestovaného dosť. Hádam nikde na svojich potulkách svetom som nevidel toľko smutných a zbedačených ľudí. Inteligentných, túžiacich po pokoji a normálnom živote.

Zážitkov máme na celú jednu knihu. Keď sme raz napríklad v Žiline vystúpili o tretej v noci z vlaku a chceli počkať na prípoj v čakárni pre cestujúcich, nebolo tam prakticky miesto. Ale nie preto, že by bola plná cestujúcich. Bolo tam minimálne 20 zbedačených ľudí, čo nemajú kde spať a preto sa chodia zohrievať a driemať do staničnej čakárne.

Platy učiteľov aj ďalších ľudí sú veľmi nízke, čo zapríčiňuje raketové zadlžovanie sa obyvateľstva. Kvalitné mäso ako aj ďalšie potraviny zostávajú na Západe. Firmy zo Západu pre domácich dodávajú potraviny rovnakého názvu, avšak iného zloženia (vyrobené z menej kvalitných a lacnejších surovín). Predávajú sa mnohokrát v porovnateľnej, dokonca i vyššej cene. Zdôvodňujú to tým, že „regionálne preferencie chutí sú odlišné“. EÚ v tom taktiež nevidí problém. Koncert hudby svetových hviezd bývajú vo Viedeni a Prahe. Slovensko pre slabú kúpyschopnosť obyvateľstva obchádzajú. Je toho skutočne veľa…

Na Kisku panujú rozličné názory. Jedni sa tešili, že keď bude zvolený za prezidenta – už vtedy sa hovorilo o jeho zbohatnutí – ďalším sa otvoria oči. Druhí, ľudia naivní, si ho nevedeli vynachváliť. V minulosti cez jeho spoločnosti kúpili chudobnejší výrobky na splátky, mohli s nimi sami pracovať. Ihneď si mohli kúpiť ničo, čo však potom dlhé roky splácali a neraz aj vďaka vysokým úrokom mnohonásobne preplatili. Filantrop Andrej sa rozhodol niektorým rodinám darovať darček a založil Dobrého anjela.

Keď som začiatkom tohto roku stretol kamaráta Slováka, snažil som sa mu aj na príklade Kisku vysvetliť, aký by podľa mňa mal byť dobrý slovenský prezident. Dobrý slovenský prezident sa v prvom rade pozerá na svoj národ a snaží sa ho spájať a pomáhať mu. Má možnosť slobodne vyjadriť názor, hoci aj kritický, ale nemal by používať dvojaký meter, ktorý národ samozrejme triešti. Všetci robíme chyby a každý rozumný človek by mal chcieť, aby ho na jeho chyby druhí ľudia upozornili. Bez toho, aby mali obavu, že za svoj názor budú napádaní.

Andrej je prezident. Tí, ktorí by mali hodnotiť jeho aktivity, sú v prvom rade jeho voliči. Ľudia, ktorí mu dali hlas. My ostatní by sme si mali želať, aby Slovensko bolo šťastnou krajinou a skutočne raz malo prezidenta, ktorý sa bude starať predovšekým o všetkých svojich občanov a bude ich spájať a nie rozdeľovať.

PS.: Aby ste vedeli, od čoho som sa odpichol, pozrite si status uverejnený nižšie

Status Andreja na sociálnej sieti Facebook
Status Andreja na sociálnej sieti Facebook

 

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

2 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Džefry

Kiskotron útočí

Džefry

Prezident čo vyhlási že každý utečenec v taliansku je aj náš utečenec?? wtf?? Prezident, ktorý by neváhal vymeniť jedného agresívneho imigranta za 5 slovenských rodín? Prezident ktorého nezaujíma názor slovenských občanov jeho voličov? pán boh zaplať za takého prezidenta.