THE BIG BANG. 25 YEARS SINCE ANNUS MIRABILIS

0
131
Zdroj foto: Aspen Institute Prague

Aspen Institute je je jeden z najprestížnejších svetových think-tankov. Jeho prezidentom a výkonným riaditeľom je Walter Isaacson (býalý šéfredaktor časopisu Time a riaditeľ CNN). V správnej rade inštitútu figuruje napr. Madeleine Albrightová (bývala ministerka zahraničných vecí USA), Condoleezza Riceová (bývalá ministerky zahraničných vecí) či Javier Solana (bývalý generálny tajomník NATO).

Aspen Institute je z veľkej časti financovaný nadáciami, ako sú napr. Ford Foundation, The Rockefeller Brothers Fund, Carnegie Corporation. Partnerské inštitúty pôsobia v Berlíne, Ríme, Madride, Lyone, Tokiu, New Delhi, Bukurešti a od júla 2012 aj v Prahe.

A práve názov konferencie, ktorú v polovici minulého mesiaca usporiadala pražská pobočka Aspen Institute znel „The Big Bang. 25 Years Since Annus Mirabilis“. Témou konferencie boli spoločenské a iné zmeny v Európe za uplynulých 25 rokov.

A na akcii inštitútu, ktorý sa snaží prispievať k rozvoju otvorenej spoločnosti mali čo povedať aj viacerí rečníci zo Slovenska…

Martin Bútora

Ivan Mikloš

František Šebej

Michal Hvorecký

Iveta Radičová

Viac fotografií od Ondřeja Besperáta nájdete TU. Videá z konferencie (v anglickom jazyku) nájdete TU.

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre