TERORISTA = SLOVENSKÝ POLITIK?

0
1598

Prečítajte si tento prejav:

Vážené dámy a páni, ostatné udalosti ku ktorým došlo v súvislosti s ekonomickými útokmi slovenských politikov na príslušníkov slovenského národa na Slovensku ma nútia opäť zaujať stanovisko k zbabelej vražde a ťažkým zraneniam našej krajiny. V živote platí, že čas je najlepším lekárom a keď už nie je možné vrátiť udalosti pred politické rabovačky, očakávali sme, naozaj všetci sme očakávali, že úprimná snaha všetkých zmierniť následky a plynutie času dokážu pomôcť Slovensku postupne sa vyrovnávať s touto tragédiou. Namiesto toho vážené dámi a páni, všetci musíme byť svedkami pripraveného pokračovania rabovačiek politikov, ich úniku pred spravodlivosťou a čo je najhoršie aj videonahrávok, na ktorých sa politici chvália svojimi ekonomickými rabovačkami a kaličením našich občanov cez ich opatrenia,  ako čímsi normálnym a potrebným.
Namiesto toho, aby trauma ustupovala, prichádza s obrovskou intenzitou a vyslovujem veľkú ľútosť nad tým, že rodiny postihnutých občanov musia byť s touto zvrátenosťou znovu  konfrontované. História preukázala, že slovenskí občania sa pri zásahu proti politikom na Slovensku správali profesionálne. Určite sledovali cieľ zastavenia politikov a ich odovzdanie príslušným orgánom na prísne potrestanie. Ako odpoveď dostali od príslušných orgánov totálne zlyhanie spravodlivosti, pokračovanie rabovačiek politikov a ich chválenie sa činom.
Pôsobenie slovenských občanov na Slovensku je  medzinárodne vysoko hodnotené. Slovenskí občania nielen významne prispievajú v medzinárodnej akcii v boji proti politikom, ale aj pomáhajú miestnym obyvateľom k návratu do normálneho života. Sú to dobrí ľudia, ktorí musia predpokladať, že sa môžu dostať do kritických situácií často na hrane života. Nepochybujem, že naši občania sa budú v takýchto situáciách správať opäť profesionálne.
Po neospravedlniteľnom zlyhaní trestnoprávnych orgánov a radosti politikov z rabovačiek, ktorej slovenskí občania a ich rodiny musia čeliť za svoju dobrotu. Po tejto hroznej skúsenosti bude použitie smrtiacej sily zo strany našich občanov v podobných situáciách viac ako adekvátne. Ďakujem pekne.


Foto: TA3

A teraz originál:

Vážené dámy a páni, ostatné udalosti ku ktorým došlo v súvislosti s teroristickým útokom afganského vojaka, na príslušníkov slovenskej vojenskej jednotky v Kandaháre, ma nútia opäť zaujať stanovisko k zbabelej vražde a ťažkým zraneniam našich vojakov.
V živote platí, že čas je najlepším lekárom a keď už nie je možné vrátiť udalosti pred teroristické výstrely, očakávali sme, naozaj všetci sme očakávali, že úprimná snaha všetkých zmierniť bolesť príbuzných, priateľov a celej spoločnosti a plynutie času dokážu pomôcť najbližším postupne sa vyrovnávať s touto tragédiou.
Namiesto toho vážené dámy a pani, všetci musíme byť svedkami pripraveného úteku teroristu z väzenia, jeho úniku pred spravodlivosťou a čo je najhoršie aj videonahrávok, na ktorých sa terorista chváli svojou teroristickou vraždou a kaličením našich vojakov od chrbta, ako čímsi normálnym a potrebným.
Namiesto toho, aby trauma ustupovala, prichádza s obrovskou intenzitou a vyslovujem veľkú ľútosť nad tým, že rodiny postihnutých vojakov musia byť s touto zvrátenosťou znovu konfrontované. Vyšetrovanie preukázalo, že slovenskí vojaci sa pri zásahu proti teroristovi v Kandáhare správali profesionálne. Určite sledovali cieľ, zadržania teroristu, a jeho odovzdanie príslušným orgánom, na prísne potrestanie. Ako odpoveď dostali od afganských orgánov, totálne zlyhanie spravodlivosti, plánovaný útek teroristu a jeho chválenie sa činom.
Pôsobenie slovenskej vojenskej misie v Afganistane je medzinárodne vysoko hodnotené. Slovenskí vojaci nielen významne prispievajú v multinárodnej vojenskej akcii k boju proti terorizmu, ale aj pomáhajú miestnym obyvateľom k návratu do normálneho života.
Sú to profesionálni vojaci, ktorí musia predpokladať, že sa môžu dostať do kritických situácií, často na hrane života. Nepochybujem, že naši vojaci sa budú v takýchto situáciách správať opäť profesionálne.
Po neospravedlniteľnom zlyhaní afganských orgánov a radosti teroristu zo zabíjania, ktoré slovenskí vojaci a rodiny postihnutých vojakov musia čeliť, za svoju profesionalitu.
Po tejto hroznej skúsenosti, bude použitie smrtiacej sily zo strany našich vojakov v podobných situáciách viac ako adekvátne. Ďakujem pekne.“

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre