ŠŤASTIE V NEŠŤASTÍ POČAS VLÁDNEHO TERORU NA UKRAJINE

0
108
Foto: youtube.com

15.7.2014 vykonalo ukrajinskej letectvo nálet na mesto Snežnoje na východe Ukrajiny. Pri operácii, ktorá sa odohrala približne o pol siedmej ráno, ukrajinské letectvo rozbombardovalo aj obytný dom s civilným obyvateľstvom. Z trosiek vytiahli viacero mŕtvych a zranených osôb. V dome spal aj 7 ročný chlapec Bohdan. Záchranári ho našli pod obrovským panelom. Jeho záchrana trvala niekoľko hodín a nakoniec sa ho podarilo zachrániť. Video zo záchrannej akcie so šťastným koncom si môžete pozrieť nižšie.

Medzitým, v ten istý deň, navštívila misia OBSE (Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe) mesto Lugansk, aby sa zoznámila s následkami nedávneho bombardovania mesta ukrajinskou armádou. Zástupcovia OBSE prisľúbili vypracovať objektívne závery na základe faktov, pričom šéf mierovej misie OBSE Kai Vittrup sa jasne vyjadril, že „Toto nemôžeme akceptovať! Toto je obytná zóna, sú tu detské ihriska, školy… Nevidím tu žiadne vojenské zariadenia“.

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Petro Porošenko bol aj napriek takýmto výsledkom jeho práce pozvaný slovenským prezidentom Andrejom Kiskom na oficiálnu návštevu SR. Či sa nakoniec na Slovensku objaví je však otázne, keďže už aj z práve prebiehajúcej petície nazvanej >Vyhlásenie Petra Porošenka za „personu non grata“< , ktorú denne podpisujú stovky ľudí je zrejmé, že množstvo obyvateľov SR si nepraje návštevu prezidenta, ktorý necháva prostredníctvom armády vraždiť aj vlastných občanov.

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre