MALO BY SLOVENSKO PODĽA IVETY RADIČOVEJ ZRUŠIŤ BEZPLATNÉ SLUŽBY PRE ÚSTAVNÝCH ČINITEĽOV?

1
2327

Bývalá premiérka Iveta Radičová bola pred pár dňami hosťom pri mikrofóne rádia Expres. Pri poslednej otázke, aké by malo byť Slovensko v rokoch 2016-2020 uviedla, že by sa malo pustiť do transformácie na krajinu s vyššími príjmami.

Stratili sme podľa nej už štyri roky a súvisí to aj s narábaním s verejnými financiami, s inými prioritami ako sa tieto financie použijú a s návratom k sociálnej spravodlivosti, ktorá podľa jej vyjadrenia „tkvie v jednoduchej zásade; nemôžem vám dať niečo zadarmo, ak je to na úkor iného.“

Ak som jej teda porozumel správne, Slovensko by sa malo v mene návratu k sociálnej spravodlivosti čo najskôr pozrieť napríklad aj na toto:

– Poslanec môže bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy toho železničného podniku, ktorý má uzavretú zmluvu o dopravných službách vo verejnom záujme podľa osobitného predpisu.

– Predseda národnej rady má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt.

– Predseda národnej rady a Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky majú počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

– Prezident má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

–  Prezident má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo.

– Predseda vlády Slovenskej republiky má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt.

– Člen vlády má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

– Sudca ústavného súdu môže bezplatne používať prostriedky pozemnej hromadnej dopravy. Sudca ústavného súdu, ktorý má trvalý pobyt mimo sídla ústavného súdu, má právo počas výkonu svojej funkcie na cestu do sídla ústavného súdu z miesta svojho trvalého pobytu a späť bezplatne používať jedenkrát týždenne služobné motorové vozidlo.

– Predseda ústavného súdu má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt.

– Predseda ústavného súdu a podpredseda ústavného súdu majú právo počas výkonu svojej funkcie bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a používanie účastníckej telefónnej stanice.

– Predseda kontrolného úradu má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt.

– Predseda kontrolného úradu a podpredseda kontrolného úradu majú právo počas výkonu svojej funkcie bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

–  Generálny prokurátor má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt len vtedy, ak má trvalý pobyt mimo sídla Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

– Generálny prokurátor má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

Samozrejme tieto príklady zo zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky sú iba jedným z množstva príkladov, kedy sa rozdáva zadarmo na úkor niekoho iného, ale je možné, že Iveta Radičová narážala na úplne iné rozdávanie.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
František Kollar

Ano priamademokracia si myslim,že to vyrieši.