PREČO PLATIŤ VEREJNOPRÁVNE MÉDIÁ, KEĎ ICH PRÁCU ROBIA SÚKROMNÉ?

7
2267
Hlavný prúd, alternatíva, realita?

Ministerstvo kultúry pripravuje novelu zákona o Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS), na základe ktorej sa budú tzv. koncesionárske poplatky platiť aj po roku 2013. Samozrejme, že verejnoprávne médiá by mali byť financované štátom, čiže ľuďmi. Verejnoprávne médiá totiž majú prinášať vyvážené a objektívne informácie zo všetkých zložiek života spoločnosti. Čiže tým pádom je väčšia pravdepodobnosť, že budú nestranné. Ale je to naozaj tak? Zaslúžia si tie príspevky ľudí? Popíšem v stručnosti jednu moju osobnú skúsenosť.

Bol som jedným z hlavných organizátorov protestu proti globálnemu teroru s názvom Global Evolution Day. Ozvala sa nám reportérka z RTVS (rozhlasová) s ponukou na stretnutie a nahratie materiálu o akcii. Náš návrh nahrávania na ulici pred Generálnou prokuratúrou (kde sme denne podporovali iný protest) sme prispôsobili jej návrhu nahrávania na „bezpečnej a neutrálnej“ pôde v pyramíde. Nahralo sa cez 30minút materiálu, z ktorého sa nakoniec neodvysielalo nič. Podľa vyjadrenia hovorcu RTVS „Dôvodom nezaradenia príspevku do vysielania bola technická chyba strihu. Rozhovor bol síce nahratý, ale príspevok z neho nebol pripravený, editor ho teda nemohol zaradiť do vysielania.“ Len pripomeniem, že nahrávanie prebehlo viac ako týždeň pred spomínanou akciou. Následne som telefonicky reportérku poprosil aspoň o ten nezostrihaný záznam, keďže ma množstvo ľudí dopytovalo, že čo za informácie tam boli. Na moje veľké prekvapenie som bol poprosený o vymazanie jej telefónneho čísla (ktoré som ani nemal uložené, nakoľko to číslo bolo ňou zavesené na FB nástenke). Rovnako som bol počas telefonátu upozornený, že na sociálnej sieti sa zdieľa obrázok (spomínaný obrázok >>TU<<), ktorý klame ohľadom RTVS a v budúcnosti môžu byť podniknuté právne kroky. A na záver to najdôležitejšie, mnou požadovaný audiozáznam vraj už neexistuje. Takže aj takto fungujú naše verejnoprávne médiá.

Ak aj vás zaujíma, o čom sa v tom rozhovore hovorilo, tak informácie v ňom boli takmer identické s tými, ktoré odvysielali tieto paradoxne súkromné médiá:

Záznam z rádia VIVA      >> TU <<

Záznam z rádia Lumen (z dátumu 16.6.)      >> TU <<

Čo dodať na záver. Snáď iba upozornenie pre vás všetkých, aby ste si dávali pozor, ktoré médiá a ako informujú. Veľa z nich sa pravdepodobnie „vyfarbí“ aj s blížiacim sa protestom Slovákov pred NR SR proti schvaľovanie 659 miliónovej hotovosti a 5,7 miliardových záruk týkajúcich sa ESM (trvalého eurovalu). Lebo vzhľadom na to, že ani o tom hlasovaní za takú budúcnosť našej krajiny veľmi ovplyvňujúcu vec sa pre istotu takmer vôbec nehovorí, je veľmi pravdepodobné, že o pripravovanom proteste sa už vonkoncom nebude hovoriť. A hlavne nezabudnite na to, ako ľahko môžu médiá manipulovať vašim uhlom pohľadu (viď titulný obrázok)….

A ja skladám poklonu všetkým médiám, ktorým záleží na pravde, dobre a až potom na peniazoch… Zopár ich ešte existuje. Aj na Slovensku…


Pocitadlo.sk

 

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

7 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
matematik

uhol pohľadu
tá fotka je super! budem stále na ňu myslieť keď budem sledovať spravodajstvo.

maly_pitbul

palec hore Jano dobre davas. Sledovat spravy sa uz neoplati. VSetko je zaplatene a aj tak sa tam nedozvie clovek nic podstatne. Same dristy a hluposti, krmia nas srackami, telenovelami, reality sou, geisenovcami a mnohymi dasimi stupiditami. Smutne je, ze vela ludi im to zerie toto uzasne vymyvanie mozgov. Jasne, kazdy ma pravo volby, ja osobne telku uz nepozeram, no deckam ju nebudem zakazovat aj ked niekedy by asi bolo treba. Ved uz aj rozpravky su len same nasilie, same strielacky. A v takomto svete zijeme .. fuj. A s tym clankom si trafil kliniec po hlave. Zasa budeme platit… Zobraziť viac >>

-

Teror proti nepohodlným novinárom
https://afinabul.blog.cz/1206/ticho-podporovany-teror-proti-nepohodlnym-mediam

… toto fakt nepotrebuje komentár

Ján Janus

Foto dávam na FB.

STOP CENZURE!!!

to, co Vam mainstream nepovie…
– aktualne, necenzurovane dolezite udalosti zo sveta. Zdielajte!

https://www.facebook.com/ZBEZC

M.

vdaka za tip!

Miro M.

https://fico.szm.com

tam je toho tiež dosť