PETÍCIU – VYHLÁSENIE PETRA POROŠENKA ZA „PERSONU NON GRATA“- PODPÍSALI ZA NECELÝ DEŇ STOVKY ĽUDÍ

0
97

Už viac ako 700 ľudí sa za necelých 24 hodín stihlo podpísať pod elektronickú petíciu (nájdete ju tu), ktorá vznikla v reakcii na medializované informácie, podľa ktorých pozval novozvolený prezident SR Andrej Kiska na oficiálnu návštevu Petra Porošenka. Ako uviedol prezidentov hovorca, Porošenko by mohol prísť na augustové oslavy povstania.

V texte petície sa uvádza: „V súvislosti s údajným pozvaním Petra Porošenka na návštevu Slovenska je dôležité prejaviť nesúhlas s tým, aby Slovensko bolo hostiteľskou krajinou človeka, ktorý zneužil svoje postavenie a vydal pokyn na útoky na civilné ciele a bombardovanie a odstreľovanie ťažkými zbraňami svojho vlastného obyvateľstva, vrátane detí, žien a starcov a namiesto cesty diálógu a vyjednávania volil cestu pomsty na vlastných spoluobčanoch. Porošenko, Obama, ani iný politici ktorí sa svojou politikou – pod akoukoľvek zámienkou – pričinili o prelievanie krvi nevinných ľudí, nemajú miesto v srdciach Slovákov. Signatári tejto petície vyjadrujú nielen znepokojenie nad prípadnou  návštevou Petra Porošenka na Slovensku, ale kategoricky nesúhlasia  s oficiálnou, či neoficiálnou,  návštevou Petra Porošenka na Slovensku. Prijatie ktoréhokoľvek politika, ktorý má na rukách krv nevinných ľudí – najmä vlastných spoluobčanov – môže byť chápané jedine ako oficiálny súhlas s politikou krviprelievania, Signatári tejto petície s takouto politikou nesúhlasia a ani nedali prezidentovi SR, ani iným vrcholným predstaviteľom SR, vo voľbách mandát a súhlas na podporovanie politikov a vlád, ktoré bombardujú vlastné obyvateľstvo – pre to neexistuje žiadne ospravedlnenie!“

Porošenko, ktorý v piatok vyhlásil, že „za život každého vojaka zaplatia povstalci desiatkami a stovkami svojich životov“ bol za prezidenta Ukrajiny zvolený v mimoriadnych prezidentských voľbách 25. mája 2014.

Na východe Ukrajiny vedie tzv. protiteroristickú operáciu (ATO), v ktorej podľa ukrajinského ministerstva zdravotníctva prišlo o život už 478 civilistov a 1392 utrpelo zranenia a podľa včera zverejnenej bilancie hovorcu Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Andrija Lysenka zahynulo už aj 258 vojakov a 922 utrpelo zranenia.

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre