ODKAZ #SAVEOURGUYS POŽADUJÚCI PREPUSTENIE UKRAJINOU ZADRŽANÝCH NOVINÁROV OVLÁDOL RUSKÝ TWITTER

0
87
Obrázok z účtu na twitter.com, užívateľa @lifenews_ru

Hashtag #SaveOurGuys (zachráňte našich chlapcov) sa stala hitom medzi hashtagmi ruského Twitteru, počas vrcholiacej on-line kampane, ktorá sa začala v snahe o prepustenie novinárov LifeNews, zadržaných ukrajinskou národnou gardou.

Ruská sociálne médiá boli zaplavené fotkami užívateľov držiacich odkazh SAVE OUR GUYS. Prví, ktorí v pondelok zverejnili odkaz na podporu svojich kolegov boli novinári z LifeNews


V priebehu niekoľkých hodín, re-tweetovali existujúce správy, alebo zaslali svoje vlastné obrázky tisíce ľudí. Od utorka bol hashtag # SaveOurGuys hitom na ruskom Twitteri.


Ruské ministerstvo zahraničných vecí podporilo online kampaň zverejnením fotografie s odkazom #SaveOurGuys na pozadí loga ministerstva.


Na internetových stránkach LifeNews bola zverejnená žiadosť, aby sa do kampane zapojilo čo najviac užívateľov internetu.

„Každý užívateľ sietí Twitter, Instagram a Facebook môže podporovať našich zamestnancov tým, že zverejní fotografiu s odkazom SAVE OUR GUYS“ píše sa na webových stránkach LifeNews.


Dvaja ruskí novinári televízie LifeNEWS, Oleg Sidyakin a Marat Saichenko, boli v nedeľu zadržaní ukrajinskými vojakmi pravdepodobne blízko Kramatorsku, mesta v Doneckej oblasti, ktorého obyvatelia sa v referende z 11.mája vyjadrili pre nezávislosť od Kyjeva.

Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (SNBO) v pondelok uviedol, že novinári boli vyšetrovaní na základe obvinení z „napomáhania teroristickým skupinám“.

Súvisiace video z rovnakého dňa ukazuje, že ukrajinskí vojaci nútili ruských novinárov kľačať na kolenách.

http://www.youtube.com/watch?v=qvvWfGhu3F0

Moskva okamžite reagovala na správu o zadržaní novinárov tým, že požiadala Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe ( OBSE ) , aby prijala opatrenia zabezpečujúce prepustenie novinárov.

OBSE vyzvala orgány v Kyjeve, aby prepustili ruských novinárov a vyšetrili incident a vyhlásila, že zastrašovanie a obštrukcie médií pôsobiacich v krajine je „neprijateľné „.

Svoju podporu novinárom vyjadrila aj hollywoodska herečka Milla Jovovich.

Aktualizované 22.5. 19:05

Zdroj

ZDROJzemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre