MATKY A MANŽELKY VOJAKOV UKRAJINSKEJ ARMÁDY PROTESTUJÚ

0
108

V piatok sa pred budovou ukrajinskej prezidentskej kancelárie v Kyjeve uskutočnil protest matiek a manželiek vojakov ukrajinskej armády, zapojených do trestných akcií v Donbasse. Ženy plakali a kľačali na kolenách. Taktiež podpisovali žiadosť, ktorú odovzdali do kancelárie prezidenta Ukrajiny.

„My, matky a manželky členov ATO, obraciame sa na Vás so žiadosťou o vyjednanie mieru medzi všetkými stranami konfliktu so zapojením EÚ a Ameriky. Dnes ukrajinské jednotky utrpeli ťažké straty, technika, ktorá bola odoslaná do zóny protiteroristické operácie je zničená a straty na životoch sú ohromujúce, 279 zabitých, … Ženy potrebujú zastaviť vojnu, ktorá smeruje k zničeniu Ukrajiny a jej ľudu“- uvádzalo sa vo vyhlásení, ktoré podpisovali účastníčky zhromaždenia.

Účastníci zhromaždenia taktiež držali transparenty s rôznymi nápismi napr.: „Pán prezident! Čo by ste robili, keby na mieste môjho syna bolo vaše dieťa?“,“SOS! Ušetrite 72 brigádu“,“Poslancov a generálov na front do zákopov“,“ Gorlivka. Oslobodiť 17 väzňov“, „Prezident, chceme stretnutie na 5 minút“,“Priveďte synov – matkám, manželov – manželkám, otcov – deťom“.

Niektoré ženy stoja pred prezidentskou kanceláriou už niekoľko dní.

V priebehu minulého týždňa sa udalosti v podobnom duchu odohrali aj v meste Ternopoľ, kde sa snažili príbuzné vojakov vlastnými telami zastaviť vojenské vozidlá odvážajúce vojakov a to i napriek tomu, že vedenie Ternopoľského práporu ubezpečovalo, že vojakov nevezú do zóny ATO.

Zdroj: rusvesna.su, politnavigator.net, vesti.ua

ZDROJwww.zemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre