BRAT NEPOZNÁ BRATA, NÁZORY SÚ VIAC AKO FAKTY

2
2280

Nenávisť v realite je zo dňa na deň očividnejšia a nedostatok zdravého rozumu láme zo dňa na deň rekordné maximá. Ak nepríde k nejakému zásadnému obratu, tak sa to skončí zle nedobre.

Praha, Česká republika, Václavské námestie. Protest občanov ČR plný nadávok, urážok. Medzi občanmi ČR navzájom. Dôvod? Zahraniční vojaci. Človek má v takej chvíli pocit, že svet sa zbláznil. Ľudia by sa boli schopní biť za zahraničných vojakov.

Naviac na proteste občanov ČR, na území ČR horko-ťažko nájdete vlajku ČR. Pritom sú tam vlajok desiatky. Avšak zatiaľ čo jeden Čech si zoberie do ruky radšej vlajku komunistickej strany, ďalší americkú, tretí NATO. A ČR v tomto pravdepodobne nebude výnimkou.

Stačí sa pozrieť do sfér slovenského internetu a človek si hneď všimne, že pre niektorých Slovákov je prezidentom Vladimír Putin, iní sú EÚ a NATO. Internetové diskusie bývajú doslova bratovražedné.

Ešte smutnejšie je, že ľudia sa nechajú rozdeľovať a sršia na seba nenávisť totálne zaslepení. Dokážu absolútne vytesňovať fakty a mnoho krát uprednostnia pre nich prijateľný názor pred neodškriepiteľným faktom.

A tak jedna strana dokáže miliónmi výhovoriek ospravedlniť tvrdý fakt vyvražďovania nevinných ľudí, druhá strana na oplátku porušovanie medzinárodného práva. Jedna strana dokáže zatvárať oči nad z zločinmi KGB, druhá strana nad zločinmi CIA. A takto by sa dalo pokračovať do nekonečna.

Zašlo to už až tak ďaleko, že značná časť populácie si podľa svojich názorov vyprofilovala aj médiá. A kým pre jedných je „mainstream“ číra pravda, a všetko ostatné blud, konšpirácie a zlo, tak pre druhých je naopak „alternatíva“ sväté písmo a mainstream totálne zlo a brainwashing.

Čo na tom, že tak ako sú bludy v mainstreame, rovnako sú aj v alternatíve a rovnako to platí aj pre pravdu. Rozdiel je iba v tom, že kým názorom jednej skupiny ľudí vyhovuje viac kombinácia bludov a pravdy mainstramu, tak druhej skupine zasa kombinácia bludov a pravdy alternatívy.

A ľudia namiesto toho, aby si vyberali informácie z oboch skupín, overovali si ich a premýšľali, budú radšej bezhlavo žrať výplody svojich mediálnych „miláčikov“, tí sú pre nich nedotknuteľní, neomylní a sú ochotní sa kvôli nim medzi sebou nenávistne a bratovražedne  hádať. Ich milované médiá ich v tom samozrejme s radosťou podporia.

A keď si dovolíte fakticky oponovať jednej strane, ste automaticky rusofil, Putinov agent, troll. Dovolíte si fakticky oponovať strane druhej, ste platený americkou ambasádou. To že poukazujete na fakt je bezpredmetné.

Jednoducho brat nepozná brata a to ešte nehovoríme o vzťahu človeka k človeku…

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

2 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Jarines

Je zapotřebí a nezbytně nutné se dívat dopředu a ne neustále řešit co bylo!!Svět se rychle mění a co bylo ve 20.stol. to už neplatí,chce se to dívat s otevřenýma očima a naslouchat a nenechat se bezmyšlenkovitě zatahovat mediální propagandou!!Naši občané nejsou žádní promitivové aby nepochopili,kde začíná zlo a kde dobro!Bohužel naše politická reprezentace se dopustila po listopadu 89 tolika fatálních chyb a přehmatů,které vyústily ve velkou vnitřní a vnější zadluženost státu,v rozpadu morálních hodnot ,jako je rodina,v masívním přejímání negativních jevů,v ignorování občanů při důležitých rozhodnutí státu jako je Referendum!!Suma sumárum listopad 89,nenaplnil touhy občanů naší země po osvobození… Zobraziť viac >>

slovak_slovan

Moj pohlad na vec: Svet sa meni, no dejiny sa viacmenej opakuju. Z dlhodobeho hladiska ide takpovediac o sinusoidu. Od vysokej moralky a skutocnych hodnot spolocnosti az po demoralizaciu konzumizmus egoizmus hyenizmus a nevyhnutny krach, z ktoreho tazia zaujmove skupiny. Bohuzial tie „chyby a prehmaty“ po 89 boli vopred planovane a dohodnute. Nasa demokracia je do velkej miery falosna, lebo nenastala dostatocna zmena v mysli jednotlivych obcanov, ludom bol uspesne podsunuty jej plagiat. Z toho je x-te ponaucenie pre nas a pre dalsie generacie. Revolucia v spolocnosti musi nevyhnutne zacat revoluciou mysle vacsiny ludi, inak stroskota (resp. vydari sa sabotaz… Zobraziť viac >>