TÉMY KONFERENCIE BILDERBERG 2014

0
126
Ilustračné foto

Bilderberg, každoročne sa opakujúce stretnutie najmocnejších svetových politikov a obchodných magnátov sa práve v týchto dňoch odohráva v Dánsku. A hoci napríklad Karel Schwarzenberg o spomínaných stretnutiach hovorí, že „Bilderberg není žádná spiklenecká skupina, která řídí svět“,

naprieč celou planétou sa čoraz častejšie objavujú hlasy hovoriace o tom, že mocní tohto sveta sa stretávajú na konferencii za účelom formovania globálnej politiky, prehodnocovania možností vojenských konfliktov, či ovplyvňovania hospodárskej politiky takmer všetkých národov na tejto planéte.

Daniel Estulin, autor knihy „Skutočný príbeh skupiny Bilderberg“, ktorý sa spomínanou skupinou zaoberá už desiatky rokov, na základe informácií od svojich „vnútorných zdrojov“ zverejnil niekoľko bodov programu Bilderberg pre tohtoročnú konferenciu, ktorá sa koná v dánskej metropole Kodaň. Kto je Daniel Estulin sa dozviete aj z krátkej reportáže odvysielanie Českou televíziou.

http://www.youtube.com/watch?v=TUsHPLu4yMo

A toto sú okruhy diskusií, ktoré by podľa Estulina mali byť súčasťou programu prebiehajúceho v týchto dňoch:

1.) Jadrová diplomacia – ako by mohlo Rusko, Čína a dokonca aj Irán spolupracovať pri rozkladaní hegemónie západu.

2.) Nedávna plynová dohoda medzi Ruskom a Čínou – ako bude tento, ako aj ďalšíe dlhodobé projekty medzi oboma krajinami pravdepodobne znížovať závislosť na americkom dolári, ako rezervnej mene.

3.) Vzostup nacionalizmu v Európe, ktorý atakuje mocenskú štruktúru Európskej únie – nedávne víťazstvo populistickej strany vo Veľkej Británii, ktorá sa stavia proti Európskej únii, sa čiastočne týka aj skupiny Bilderberg, pretože EÚ aj jej mena boli formulované skupinou na svojom druhom výročnom zasadnutí v roku 1955.

4.) Právne predpisy EÚ na ochranu súkromia na internete – čo to znamená pre Spojené štáty.

5.) Nárast kybernetickej vojny – vláda by mohla zdanlivú hrozbu kybernetických útokov používať na posilnenie cenzúry a ďalších internetových obmedzení.

6 ) Z Ukrajiny do Sýrie – je zahraničná politika Obamu odsúdená k zániku?

7 ) Agenda „zmeny klímy“ – Deindustrializácia zacielených národov v dôsledku „zmeny klímy“ zmluvami a právnymi predpismi.

Tém, o ktorých sa bude počas trojdňovej diskusie debatovať, bude pravdepodobne oveľa viac…

ZDROJzemavek.sk
JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre