ŠÍRILA BLUDY O NEŽNEJ REVOLÚCII ŠKOLA, ALEBO SME?

0
3833

Približne týždeň pred Vianocami, vyšiel na propagandistickom portáli sme.sk článok s názvom „Škola šírila bludy o nežnej revolúcii“. Z učiteľky, ktorá na školskú nástenku zavesila dokument z internetu s informáciami, ktoré nie sú v súlade s informáciami mainstreamu urobil aj za výdatnej pomoci vyjadrení pánov Miroslava Kusého či Fedora Gála doslova hlupaňu.

S podnadpisom KONŠPIRÁCIA v článku vypichli z textu na nástenke tieto tvrdenia:

· asi tisíc funkcionárov KSČ, ktorých vylúčili zo strany po roku 1968, previedli do tzv. zálohy a pripravovali „na použitie“ v situáciách, aká vznikla po 17. novembri 1989.

· demonštráciu študentov v Prahe organizovali a riadili deti vysokých funkcionárov KSČ či federálneho ministerstva vnútra, ktorí už od januára 1989 pripravovali heslá ako „Nechceme násilie“ či „Nie sme ako oni“.

· Charta 77 a disidenti fungovali pod dohľadom ŠtB, inak by tajná polícia skupinu zlikvidovala do 24 hodín.

· na vyhlásenie Občianskeho fóra zvážali predstaviteľov Charty 77 dôstojníci ŠtB, aj štrajk hercov a mítingy v divadlách organizovala tajná polícia.

V článku citujú aj  rozhorčenú (samozrejme anonymnú) matku, ktorá hovorí o nezmysloch, lžách a výmysloch a taktiež o tom, že učiteľka čo si dovolí hanobiť takúto EPOCHÁLNU zmenu by v škole nemala čo hľadať…

Kde je pravda o „revolúcii“ naozaj si ja osobne tvrdiť nedovolím… Vidím však minimálne dva pre mňa neodškriepiteľné fakty, ktoré pri tejto „epochálnej“ zmene robia bludy z oficiálnej verzie nežnej revolúcie.

1. Nežná revolúcia určite neznamenala pád komunistov v pravom slova zmysle (ale iba pád na oko)

Média + ľudia, ktorí sa v 89 hlavne mediálne angažovali svorne tvrdia, že revolúcia znamenala pád komunistov. Pozrite si však napríklad titulnú fotografiu, ktorá je z roku 1998 a ktorá zachytáva podpis koaličnej dohody (Foto: Rudolf Bihary/TASR).

V krúžku sú vyznačení tí, čo boli do roku 1989 komunisti. Dokonca samotné „veľké“ SME pri tejto príležitosti 30.10.1998 napísalo, že “Viac ako polovica členov vlády má za sebou komunistickú minulosť. Z 20  bolo 11 v minulosti členmi komunistickej strany. Napriek tomu je to najmenej medzi ponovembrovými slovenskými vládami.“ Takže skutočne komunisti padli???

2. Nežná revolúcia určite neznamenala príchod slobody a demokracie v pravom slova zmysle (ale iba na oko).

S nežnou revolúciou mala prísť ruka v ruke aj sloboda a demokracia. Máme viac ako 20 rokov po ich príchode a čo vidíme? Slobodných, nepotrestaných a slušne si žijúcich akurát tak exkomunistov, ktorí si podávajú ruky a menia stoličky s „demokratmi“. Slovensko bolo demokraticky rozkradnuté, rozpredané, zadlžené a zničené. Keď sa občan voči tomu chce postaviť na ulici, v mene slobody a demokracie mu hrozí zatknutie, obušok a vďaka novodobému “demokratovi” Danielovi Lipšicovi už dokonca aj streľba… Keď chce občan o tom verejne rozprávať, v mene slobody a demokracie mu hrozí súdny spor, pokuta, …  Keď sa človek voči tomu chce postaviť, tak, že to odmietne finančne podporovať, v mene slobody a demokracie mu hrozí exekúcia, siahanie na majetok atď… Takže skutočne v 89 občania dostali slobodu a demokraciu???

PS.: najsmutnejšie pre mňa je, že keď mi niekto v dnešnej dobe povie, že pred 89 sa počas vlády zvrátených komunistov väčšine ľudí žilo lepšie, bohužiaľ to musím so sklopenými ušami priznať…

Pocitadlo.sk

Ak sa vám článok páčil, môžete ho zdieľať medzi známych. Ďakujem.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií  
Upozorniť ma na