PRI NASTOĽOVANÍ BEZPEČNOSTI NA UKRAJINE POMÁHAJÚ V KYJEVE DESIATKY AGENTOV FBI A CIA

0
119
Prívrženci ukrajinskej vlády počas demonštráacie v Odesse (Foto: APA/Sergey Gumenyuk)

Nemecký denník Bild odhalil, že „v boji proti organizovanému zločinu“ v juhovýchodnej časti Ukrajiny pomáha po prevrate menovanej vláde množstvo amerických agentov.

Podľa informácií tohto denníka, CIA a FBI radí vláde v Kyjeve, ako sa vysporiadať s „bojom proti organizovanému zločinu“ a ako zastaviť násilie v nepokojných východných oblastiach krajiny.

Skupina tiež pomáha vyšetrovať údajné finančné zločiny a snaží sa vypátrať peniaze, ktoré boli údajne prijaté v zahraničí počas vládnutia Viktora Janukovyča, uviedol denník.

Šéf CIA John Brennan navštívil Kyjev v polovici apríla a stretol sa s úradujúcim premiérom Arsenijom Jaceňukom a prvým podpredsedom ukrajinskej vlády Vitalijom Jaremom, aby prediskutovali bezpečnejší spôsob, ako preniesť americké informácie na Ukrajinu.

Hovorkyňa  amerického ministerstva zahraničných vecí Jen Psaki uviedla, že šéf CIA po prevrate menovanej vláde neposkytol podporu, ktorá by jej pomohla vykonávať taktické operácie v rámci Ukrajiny.

Avšak zvrhnutý prezident Viktor Janukovyč dáva návštevu šéfa CIA v Kyjeve do súvislosti s prvou fázou razií novej vlády v Slavjansku.

Brennan „schválil používanie zbraní a vyvolal krviprelievanie“ povedal Janukovyč.

Správa denníka BILD prichádza potom, ako americký prezident Barack Obama vylúčil, že Washington bude zasahovať do situácie na Ukrajine.

„Vy ste tiež videli náznaky, alebo tvrdenia, že Američania sú zodpovední za zasahovanie vnútri Ukrajiny. Musím povedať, že naším jediným záujmom pre Ukrajinu je, aby mohla robiť svoje vlastné rozhodnutia. A posledná vec, ktorú chceme, je neporiadok a chaos v centre Európy“ povedal prezident Obama pred dvomi dňami počas prejavu v Bielom dome, po stretnutí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Zdroj: RT Foto: APA/Sergey Gumenyuk

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre