PODĽA POSLANCA HLINU JE SLOVENSKO KRAJINA PLNÁ ZBABELCOV A DAREBÁKOV

0
1064
Alojz Hlina počas protestu pred domom Vasiľa Biľaka v roku 2012 (Zdroj: facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti)

Takto reagoval na ulici poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý spolu s ďalšími desiatkami poslancov odsúhlasili prítomnosť  zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky v súvislosti s ich pôsobením v tíme pre integráciu síl NATO/NATO Force Integration Unit.

Najskôr pri konfrontácii so skutočnosťou, že NATO je organizácia ktorá porušuje medzinárodné právo reagoval slovami „dajte pokoj s celým NATO“,  pričom sa snažil debatu o zločinoch NATO odkloniť zľahčovaním, že v podstate ide iba o pár vojakov. Pri tomto odkláňaní mu naviac nesedeli počty.

Hlina začal vysvetľovať, že má ísť iba o 20 vojakov z ktorých bude 10 zahraničných, no v podkladoch z NR SR sa uvádza, že „Ministri obrany členských krajín NATO 8. októbra 2015 potvrdili vytvorenie NFIU na území Slovenskej republiky a na území Maďarska. Úlohou NFIU je zvýšiť reakcieschopnosť NATO a uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie a jednotiek rýchleho nasadenia. Sídlom nášho NFIU budú kasárne Vajnory, kde bude pôsobiť 41 osôb, z toho 21 príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky. Zvyšní vojaci budú z ostatných členských krajín NATO“ pričom aj vo vlastnom materiáli za ktorý Hlina osobne hlasoval sa uvádza, že vyslovuje súhlas s „s prítomnosťou do 20 príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO na účel ich pôsobenia v NFIU na území Slovenskej republiky.“

Keď bol konfrontovaný so skutočnosťou, že toto rozhodnutie je vo svojom princípe rovnaké ako rozhodnutie Vasiľa Biľaka z roku 1968, ktoré Hlina v minulosti s obľubou teatrálne kritizoval, dopracoval sa až k vyjadreniu: „áno, v takejto smutnej krajine ako sme my, môžno tých desať vojakov je pre nás vojsko. Lebo taká krajina plná zbabelcov, kverulantov a darebákov, môže byť pre nich desať ľudí vojsko„.

Celé video (v ktorom občas zaznie nejaká nadávka) si môžete pozrieť nižie

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre